Zaznacz stronę

zdenek219 kwietnia, godz. 20.00
ZDENĔK BÍNA ACOUSTIC PROJECT
Bilety: przedsprzedaż: 15 zł, w dniu koncertu: 20 zł

Zdenek Bina znany z zespołu „-123min.” jest jedną z ważniejszych postaci czeskiej kultury. Reprezentował swój kraj na trzech kontynentach. Jesienią 2010roku wraz z Janem Urnabncem zagrali na jazzowym festiwalu w Pekinie. Spotkania z Polską rozpoczął od koncertu w radiowej Trójce i legendarnym Akwarium. Zapraszany był na festiwale, Jazz Juniors, Ethno Jazz, Festiwal Gitarowy we Wrocławiu czy Blues nad Bobrem, oraz w najważniejszych polskich klubach.
W dorobku ma sześć płyt długogrających (-123min.) muzykę do dwóch filmów i epizod w komedii Jana Hrebejka „Na złamanie karku” gdzie zagrał siebie.

Jan Urbanec, młody basista, który ma za sobą współpracę z dwoma międzynarodowymi formacjami osadzonymi w Czechach, Al-yamanem i Shahabem Tolouie. Uczestniczył w nagraniu płyt obu wykonawców.

W muzyce duetu czuć rockową tradycję 123 Minut, jazzowe inklinacje i swobodę, niczym nieskrępowaną wyobraźnię, pozwalającą na podróże w odległe rejony, często w takie gdzie jazzowy czy rockowy muzyk, z różnych powodów, by się nie zapuścił. Muzyka grana z pasją, ale i wyczuciem, zabarwiona humorem, wciąga słuchaczy.