Zaznacz stronę

zdenek7 kwietnia, godz. 20.00
ZDENEK BÍNA ACOUSTIC PROJECT
przedsprzedaż: 15zł, w dniu koncertu: 20 zł

Zdenek Bína, śpiew, gitara akustyczna
Jan Urbanec, gitara basowa

Zdenek Bina znany z zespołu „-123min.” jest jedną z ważniejszych postaci czeskiej kultury. Reprezentował swój kraj na trzech kontynentach. Jesienią 2010roku wraz z Janem Urnabcem zagrali na jazzowym festiwalu w Pekinie. Spotkania z Polską rozpoczął od koncertu w radiowej Trójce i legendarnym Akwarium.  Zapraszany był na festiwale, Jazz Juniors, Ethno Jazz, Festiwal Gitarowy we Wrocławiu czy Blues nad Bobrem, oraz w najważniejszych polskich klubach.
W dorobku ma sześć płyt długogrających (-123min.) muzykę do dwóch filmów i epizod w komedii Jana Hrebejka „Na złamanie karku” gdzie zagrał siebie.

Jan Urbanec, młody basista, który ma za sobą współpracę z dwoma międzynarodowymi formacjami osadzonymi w Czechach, Al-yamanem i Shahabem Tolouie. Uczestniczył w nagraniu płyt obu wykonawców.

W muzyce duetu czuć rockową tradycję Minut, jazzowe inklinacje i swobodę, niczym nieskrępowaną wyobraźnię, pozwalającą na podróże w odległe rejony, często w takie gdzie jazzowy czy rockowy muzyk, z różnych powodów, by się nie zapuścił. Muzyka grana z pasją, ale i wyczuciem, zabarwiona humorem, wciąga słuchaczy, zabiera w podróż. W radosną podróż, z której nie chce się wracać.