Zaznacz stronę

zapaska12 listopada, poniedziałek 20.00
ZAPASKA / BeBoBul
wstęp wolny
koncert w ramach projektu „Niezły film, lepsza książka”
dofinansowanego przez Urząd Miasta Poznania

Zapaska czyli duet indie-pop z Ukrainy oraz post-rockowy duet BeBoBul wyruszają na wspólną trasę klubową po Europie!
Występ Zapaska %26 BeBoBul to 3 godziny niesamowitej mieszanki muzycznej (indie-pop/post-rock/shoegaze/indietronica/trip-hop/reggae) połączonej z wizualizacją tworzoną na żywo przez VJ Yoli Kisiela.

ZAPASKA
Zapaska to elektro-akustyczny duet grający indie-pop z Ukrainy. Ianina Shpachynska i Pavlo Nechytajlo tworzą muzykę za pomocą tradycyjnych instrumentów oraz elektroniki. W ich utworach można usłyszeć wpływy rocka czy hip-hopu, jednak trzon stanowią ukraińskie tradycyjne melodie.
Zapaska do tej pory wydała dwie EPki: Lanka (2010) oraz Translitom (2011, Waves XXX). Poza Ukrainą na swoim koncie mają dwie europejskie trasy (w tym jedną ze słowackim duetem Longital) oraz występy na wielu festiwalach ((Pohoda kryty Camping 2011 (SK), Europejski Stadion Kultury (PL), Art Polak (UA), Tramtamtydamtuda (CZ), Festiválek Bez bojů Walek (CZ), Povalec 2011 (CZ), Spievajúci básnici (SK), Noc Kultury w Lublinie 2012 (PL,), Stany Wyspy Praha 2012 (CZ), Bažant Pohoda 2012). Zespół stale eksperymentuje ze swoją muzyką, wzbogacając jej dźwięk. Występy duetu na żywo często zaskakują i przepełnione są niesamowitą energią. Mimo wszystkich tych zmian ich muzyka nic nie traci ze swojej spontaniczności i autentyczności.

BeBoBul
BeBOBul to młody projekt stworzony w 2011 przez dwóch muzyków z ukraińskiego miasta Czerniowce. Muzycy swoje doświadczenie nabywali już od połowy lat 90-tych grając w różnych zespołach. Za pomocą gitary, basów, samplerów czy stacji loopujących tworzą ciekawe brzmienia będące mieszanką post-rocka, shoegaze, trip-hopu i czasami muzyki dance.
W ciągu pierwszego roku działalności BeBoBul zagrał wiele koncertów na Ukrainie i za granicą oraz rozpoczął pracę nad debiutanckim albumem. Uruchomili wspólny projekt na żywo z duetem Zapaska. Ich występy to nie tylko duet na scenie