Zaznacz stronę

bino427 lutego, godz. 20.00
Wieczór songwritterów: Binoculers oraz Honig
Bilety 10 zł przedsprzedaż i 15 zł w dniu koncertu

Binoculers gra nowoczesnego folka. Nadja Rüdebusch, wokalistka i gitarzystka zespołu EMMY MOLL. Nadja stosuje minimalistyczne techniki, ale wypełnia brzmienie muzyki przeróżnymi akustycznymi instrumentami i uzupełnia je elektroniką np. loopami. Sample gitar akustycznych, powszechne instrumenty jak melodyka, ale również dość niespotykane przedmioty sceniczne jak stara walizka tworzą razem wyjątkową atmosferę. Autorka dzieli się swoimi obserwacjami za pomocą tak delikatnych i spokojnych melodii, tak czystego głosu, że nie uciekniesz przed ich metaforycznym przekazem.

Discography:
2007 – „My House Is My Companion And One Day I’ll Grow Together With It” (EP/ Eigenverlag)
2009 – „Every Seaman’s Got A Favourite Spaceship“ (Album / Labelship)

www.myspace.com/binoculers

Honig to wokalista niemieckiego zespołu indie Benevolent, ale także tworzący solo artysta, który szybko stał się jednym z najważniejszych songwriterów na muzycznej scenie w Düsseldorfie.
Nie bez powodu jego debiutancki album nazywa się „Treehouse”. Stefan Honig w swoich piosenkach zabiera nas na wyprawę do świata naturalności otwierając oczy i serca na małe cuda codziennego życia.
Zagrał wiele koncertów w Niemczech i za granicą, wśród nich znalazła się m. in. sześciotygodniowa trasa po Chinach (którą odbył wraz z mysłowickim zespołem Iowa Super Soccer). Supportował takich artystów jak Chris Garneau, Calexico, Joshua Radin, John Vanderslice, Tunng, Castanets i wiele innych.

Nie ważne czy gra sam, czy z pomocą innych muzyków, w piosenkach HONIG można się zatracić. Są przepełnione emocjami i delikatnością wprawiającą w zadumę. Przedstawiane z pasją w duchu takich legend jak Nick Drake czy Elliott Smith, a także nowych aktów jak Bon Iver.