Zaznacz stronę

kakofonikt24 maja, wtorek, godz. 20.00
Festiwal MrOwiSko
wernisaż Michała Rypińskiego %2B koncert KakofoNIKT + set Lady J (VJ – Sowa)
bilety: 25 zł

Młody, wschodzący artysta amator z Poznania. Jego prace wyrastają na gruncie sztuki abstrakcyjnej doprawionej szczyptą ezoteryki. Zanalizowane chemicznie dają kombinację ekspresjonizmu abstrakcyjnego, nitrogliceryny i kwasu siarkowego – w klasyfikacji związków chemicznych plasują się zatem w materiałach wybuchowych miotających o dużej sile rażenia. Artysta do tworzenia swych obrazów używa oprócz tych tradycyjnych narzędzi i materiałów także te niestandardowe. Swoje wizje przelewa nie tylko na płótno, ale i na drewno oraz formy z pleksi. W tym swoistym „light plastic art” dochodzi do artystycznego oswojenia plastiku, w którym dalekim echem odbija się wielkomiejski krzyk generacji Y.

KakofoNIKT to poznańska grupa audio-wizualna poruszająca się na styku muzyki industrialnej, noise’u, free improvisation, instalacji dźwiękowych i performance’u. Instrumentarium grupy stanowią m. in. metalowe odpadki, uszkodzone urządzenia elektroniczne, zabawkowe instrumenty, przetwarzana elektronicznie lira korbowa i saksofon, nagrania terenowe i dźwięki konkretne, przedmioty codziennego użytku, generatory fal akustycznych. Celem zespołu jest kalibracja percepcji słuchacza na kanał odmiennej świadomości.

DJ’ka, organizatorka imprez, założycielka i współwłaścicielka agencji bookingowej Streamwise. Do tej pory gościła już w większości ważniejszych klubów w Polsce (m. in. Sfinks, Spatif, Luzztro, M25, Eskulap, Cafe Miesna, Cafe Novowiejska i wielu innych). Za gramofonami od 2005 r. Zaczynała grając melodyjny deep house, obecnie zafascynowana nieco cięższymi dźwiękami miesza w swoich setach brzmienia od deep, przez techno, detroit i minimal. Na festiwalu jej muzyce towarzyszyć będą wizualizacje wykonane przez VJ-a Adama Sowińskiego aka Sowę, który związany jest z niszowym kolektywem muzyki elektronicznej Foxhole443.
www.myspace.com/kakofonikt
www.myspace.com/ladyjpl