Zaznacz stronę

VACLAVEK
08.08.2010, godzina 20.00

bilety 25 zł w przedsprzedaży (CIM ul. Ratajczaka 44 i Klubokawiarnia Meskalina)
w dniu koncertu 30zł
Karnet na wszystkie koncerty ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ TRANZYTU, wszystkie seanse filmowe + katalog Międzynarodowego Festiwalu filmów Dokumentalnych TRANZYT + 10% zniżki w klubach festiwalowych: Dragon, Klub w Starym Kinie, Klubokawiarnia Meskal i Klubokawiarnia Meskalina :100zł (CIM ul. Ratajczaka 44)

Należy do najwybitniejszych postaci tzw. „brneńskiej sceny alternatywnej”. Początki jego kariery muzycznej są związane z Ivou Bittovou, Pavlem Fajtem i Josefem Ostřanskym, z którymi spotkał sie w zespole Dunaj. Grał tam na basie, który z czasem zmienił na gitarę.
Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracuje z kapelami E i Domácí lékař a także debiutuje swoją solową płytą Jsem hlína, jsem strom, jsem stroj.
W tym samym czasie zakłada też morawsko-japońsko-francuzki projekt Rale, z którym nagrał trzy albumy, w których odnajdujemy szelest sześciu języków i inspiracje kulturami kilku kontynentów.
Równolegle do udziału w kilku innych projektach, w 1997 Vaclavek nagrywa razem z Ivou Bittovou niezapomniany album Bílé inferno (w lipcu 2004 nagrodzony Złotą płytą przez wydawnictwo Indies Records)
opis ze strony www.serpent.pl

Poeta, kompozytor, multiinstrumentalista. Instrumentem, który w połowie lat 80 zaprowadził go do świata morawskiej nowej fali, była gitara basowa. Ta odgrywa najważniejszą rolę w jego graniu po dzień dzisiejszy. Václavek jest osobowością o niesamowitej wyobraźni muzycznej i poetyckiej oraz szerokim wachlarzu zainteresowań muzycznych, rozciągającym się od lirycznych przyśpiewek ludowych i muzyki medytacyjnej, przez rock, aż po skrajne, awangardowe i surowe eksperymenty. Jego podejście kompozytorskie oraz brzmienie gitary basowej przy tym pozostają cały czas charakterystyczne.
VÁCLAVEK jest osobowością ciągle poszukującą, próbującą czegoś nowego. Postać charyzmatyczna i o ile bardziej znana, o tyle bardziej tajemnicza. Na zliczenie zespołów i projektów, które powstają zwykle pod jego „niewidzialnym” przewodnictwem, przestaje już starczać palców obydwu rąk.
opis: www.serpent.pl

strona artysty:www.vaclavek.eu/vladimir