Zaznacz stronę

self411 lutego, godz. 20.00
Vaclav Havelka III – SelFbrush
bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Vaclav Havelka III, znany jako SelFbrush, jest jednym z najlepszych songwriterów w tej części Europy. Wystąpił w naszym kraju ponad 50 razy zbierając wiele pozytywnych recenzji oraz grupę fanów. SelFbrush naprawdę nazywa się Vaclav Havelka, jest ważną postacią czeskiej sceny alternatywnej. Obdarzony pięknym głosem występuje solo, z gitarą. Na co dzień mieszka w Pradze, gdzie jest wokalistą zespołu Please The Trees (właśnie nagrywają trzeci album w USA), z którym również gościł w Polsce.
Vaclav Havelka III uwielbia koncerty poza granicami swojego kraju. Koncertował w USA, zjechał też pół Europy występując z gwiazdami światowej muzyki m.in. The Twillite Singers, Tindersticks czy Belle and Sebastian.

Polska prasa tak o nim pisze:

– Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Spokojnie można o nim napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy – Mariusz Wiatrak, „Gazeta Wyborcza – Kraków”

– Na szczególną uwagę zasługiwał koncert czeskich muzyków z Please The Trees. Pokazali zupełnie nową muzyczną jakość. Warto ją poznać, gdy dojadą w wasze okolice. Anglojęzyczne kompozycje śpiewane przez SelFbrusha wprawiają w pozytywnie melancholijny nastrój – pisała Agnieszka Łopatowska z interia pl

– SelFbrush potrafi za pomocą gitary akustycznej i oryginalnego głosu wciągnąć słuchacza w opowiadane przez siebie historie. Jego koncert był fantastyczną reklamą prostych, ładnych, ale nie popowych piosenek – Michał Danielewski, „Gazecie Wyborczej – Poznań”

Muzyka Vaclava Havelki III vel SelFbrusha gościła w radiowej Trójce i w Roxy FM, gdzie talentem artysty zachwycał się Krzysztof „Grabaż” Grabowski, lider Pidżamy Porno i Strachów Na Lachy.
W Polsce Vaclav Havelka III dzielił scenę z wieloma artystami tzw. sceny alternatywnej. Grał z Tymonem Tymańskim, Bajzlem, Jackiem Lachowiczem, Graftmannem, Jackiem Kuleszą czy Romkiem Puchowskim oraz zespołami Lonely Drifter Karen, Dick4 Dick czy Pustki. Był też gwiazdą PiotrkOFF Art Festival!

Efektem występów w Polsce było wydanie EP „…For A New Mother” w polskim wydawnictwie Locco Records/Borówka Music. Płyta z czterema utworami miała premierę 9 września 2009 roku w radiowej Trójce. EP została nagrana w Czechach, Włoszech, USA i Hiszpanii. Wśród gości znaleźni się m.in. Giorgio Menossi, perkusista zespołu Lonely Drifter Karen oraz Mattia Coletti, miłośnik muzyki eksperymentalnej z Włoch.

Strona internetowa Vaclava Havelki III: www.myspace.com/selfbrush