Zaznacz stronę

twilite12 maja, godz. 20.00
Twilite
Bilet: 15/20

Twilite to akustyczny duet z Polski, który tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz.

Bardzo długo nazwa zespołu była kojarzona z Irlandią. To właśnie tam w 2006 roku muzycy osiedli po kilku miesiącach wspólnego „grania” – internetowej współpracy kompozytorskiej, kiedy to jeden z nich mieszkał w Biskupcu a drugi w Krakowie.
W Dublinie członkowie zespołu rozpoczęli regularne akustyczne sesje. Utwory udało im się zamieścić na płytach drugiej („How can you sleep”) i trzeciej („Disobey”) edycji 'Trójkowej Offensywy’ Piotra Stelmacha.

W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album „Bits %26 pieces”. Na przełomie maja i czerwca 2009 zespół zagrał niezwykle ciepło przyjętą trasę koncertową po Polsce. Ważnym momentem w historii Twilite był też występ na Scenie Młodych Talentów Heineken Open’er Festival. W październiku 2009 roku miała miejsce druga trasa koncertowa promująca płytę – „Bits %26 Pieces Autumn Tour”.

W maju 2010 została udostępniona do darmowego ściągnięcia „Else” EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski (Muchy, Drivealone) oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień i barw.

myspace.com/twilitemusic
twilite.bandcamp.com