Zaznacz stronę

lp15 marca, sobota, godz. 19.00
The LOLLIPOPS
cena biletu: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

The LOLLIPOPS wymykają się jednoznacznemu określeniu i przypisaniu do jednego gatunku. Nie oznacza to bynajmniej muzycznego bałaganu i niezdecydowania. Właśnie zdecydowane trzymanie się swojego własnego klimatu cechuje The LOLLIPOPS. Ten klimat to z jednej strony gitarowe granie, czerpiące garściami z klasyki alternatywy, a z drugiej strony niemalże filmowe napięcie i niepokój w melodyjnych, ale niekoniecznie wesołych piosenkach.

Utwory The LOLLIPOPS niekiedy przypominają pocztówki z amerykańskich przydrożnych barów, kiedy indziej to porywające szlagiery z młodzieżowych potańcówek, a także to są utwory, które ze zwiewnej melodii przechodzą w gitarowy zgiełk.

Grupa powstała w 2008 r. w Olsztynie. Dzisiaj zespół to: Kasia STASZKO (śpiew, klawisze), Jacek RUCZKO (gitara), Romek BAŁTUSZKA (gitara, klawisze), Jakub ROSZKIEWICZ (bas), Wojciech ZAMARO (perkusja). Do grudnia 2011 r. menadżerem grupy była Marta OBRYCKA.

Wojciech MANN na łamach „Polityki” napisał: „[…] Słuchając albumu The LOLLIPOPS, nie mogę wyjść ze zdumienia, że to współczesny polski produkt.” Po krótkiej wiosennej trasie promującej album zespół został wybrany przez samego Nicka Cave’a na support przed jego zespołem Grinderman podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na najważniejszych festiwalach: HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni oraz OFF Festival 2011 w Katowicach.

pl.wikipedia.org/wiki/The_Lollipops