Zaznacz stronę

black227 maja, piątek
THE BLACK ATLANTIC (NL)
Bilet: 20/25 zł

The Black Atlantic to akustyczny zespół indie z Holandii stworzony przez songwritera i wokalistę Geerta Van der Velde, byłego frontmana legendarnego zespołu hard-core’owego Shai Hulud, z którym koncertował po całym świecie. Po odejściu z Shai Hulud, utworzył The Black Atlantic.

Pierwsze EP-ka zespołu ‘Send This Home’ była muzycznym listem miłosnym Geerta do jego ówcześnie byłej dziewczyny Megan. Jak się później okazało, materiał urzekł nie tylko fanów i media – po trzech latach Geert i Megan są szczęśliwym małżeństwem, a ona stała się członkiem zespołu the Black Atlantic.

Po dwóch latach w międzynarodowej trasie koncertowej bez pełnometrażowego albumu, zespół udał się do stanu Nowy Jork by w ramach projektu ‘In A Cabin With” nagrać swój debiutancki album w drewnianej chacie w sercu gór Adirondack. Album gości muzyków zespołu The Antlers z Brooklynu oraz holenderskiego songwritera Kima Janssena, który został stałym członkiem zespołu tuż przed rozpoczęciem sesji nagraniowej.

Płyta została wydana cyfrowo w sierpniu 2009 do pobierania całkowicie za darmo. Od tego czasu „Reverence for Fallen Trees” została pobrana ponad 60 000 razy, a jej pierwsze wydanie na CD i winylu zostało wyprzedane przed końcem roku.

The Black Atlantic promowali swoje wydawnictwo w zeszłym roku na festiwalach Eurosonic (NL), SXSW (USA), NXNE (CAN), dwóch trasach po Ameryce Północnej oraz klubowej trasie europejskiej. Wiosną byli w Chinach, a podczas swojej trasy europejskiej zawitają w Polsce na dwóch koncertach, w Warszawie i Poznaniu.
Dla fanów: Sigúr Ros, Bon Iver, Timesbold, Saturday Looks Good To Me, Fleet Foxes

www.myspace.com/theblackatlantic