Zaznacz stronę

shorty04 kwietnia, godz. 19.00 The Best of Short Waves – zestaw najlepszych filmów z dwóch pierwszych edycji Festiwalu Short Waves

Program
Everytime
Reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski / 2009 / 3′
…Teledysk do piosenki brytyjskiego zespołu Oi Va Voi, zrealizowany wyłącznie przy użyciu niszczarki do papieru, drukarki i aparatu fotograficznego.

Rabbit Case
Reż. Jakub Wroński / 2009 / 10′
Animowany film przedstawiający relację między wilkiem a zającem z nieco innej strony…

Ziętek
Reż. Bartosz Blaschke / 2008 / 17′
Film dokumentalny, którego bohaterem jest Bogdan Ziętek, mężczyzna, który ubóstwia piękne kobiety. Jednak, jak sam mówi: piękne kobiety wykorzystują go, a potem odchodzą, dlatego Ziętek postanowił stworzyć swój własny harem. Jak mityczny Pigmalion rzeźbi swoje kobiety w drewnie, a potem ustawia je w różnych pozach, by towarzyszyły mu w codziennym życiu. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy artystę zaczynają męczyć koszmary o mrugających i płaczących rzeźbach.

Bez tytułu
Reż. Jeremi Jędroś / 2007 / 1′
Komputery, komputery… O tym jednominutowym filmie nie powinno się mówić nic ponadto.

Brzydkie słowa
Reż. Marcin Maziarzewski / 2009 / 25′
Omijająca mielizny patosu i przygnębienia historia chłopaka cierpiącego na zespół Tourette’a.

Kanał
Reż. Paulina Bobrycz / 2008 / 7′
Pierwsze ujęcia tej animacji sprawiają, że każdy kuli się w swoim fotelu, bowiem czuje, że zbliża się do niego ogromne wiertło dentystyczne. Mroczny pokój, przerażona pacjentka i… leczenie kanałowe. O zaskakujących konsekwencjach borowania.

Miasto płynie
Reż. Balbina Bruszewska / 2008 / 4′
Animowany portret miasta. Opowieść o tym co dzieje się za oknem; o ciemnych zakamarkach i tragicznych epizodach. W ujęciu autorki Łódź jest miastem, które „kocha się jak brzydkie zwierzątko, tak kochane, że staje się chwilami najpiękniejsze na świecie”. Teledysk do piosenki O.S.T.R.

Film o Kostuchu
Reż. Piotr Bosacki / 2008 / 3′
Na ekranie początkowo widzimy tylko kwadrat w kratkę. Potem powoli, z gwoździ i gumki, budowany jest Kostuch. Dziecięcy głos z offu informuje o idei Kostucha. Komentarz momentami zahacza o filozofię, lecz częściej o absurdalny humor.

Myjnia
Reż. Jan P. Matuszyński / 2007 / 20′
To film o rzadko spotykanym w polskim kinie tempie i dynamizmie. Zrealizowany według najlepszych wzorców kina gatunków. Jest suspens, napięcie i niepokój. Trzech mężczyzn musi poradzić sobie z sytuacją, która jest trochę jak z tragedii antycznej, a trochę jak z filmów Tarantino.

Aaa tanie wizualki
Reż. Katarzyna Łygońska, Ewa Juszkiewicz / 2009 / 1′
Zabawa formą wycinanki: fragmenty starych fotografii na diaskopie.

Wstęp wolny!