Zaznacz stronę

14 lutego // 19.00tesknobilety: 22/30 pln

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc akustyczne brzmienia (pianino, kwintet smyczkowy) z nowoczesnymi brzmieniami. Premiera projektu miała miejsce w maju 2017 roku. Od tego czasu zespół wystąpił z kilkoma koncertami premierowymi, m.in. dwukrotnie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz podczas tegorocznej edycji Slot Art Festival w Lubiążu.

Joanna Longić zaistniała na polskiej scenie muzycznej z projektem Bemine. Premierowa emisja utworów z debiutanckiej „EP-ki” odbyła się w radiu BBC, w audycji BBC Introducing poświęconej obiecującym twórcom. Obok chłodnej bezkompromisowej elektroniki eksperymentuje z brzmieniami akustycznymi, czego najlepszym dowodem jest cover z kwartetem smyczkowym utworu „Fastrygi” w aranżacji Hani Rani, entuzjastycznie przyjęty przez samą Melę Koteluk. Zespół miał przyjemność zagrać na żywo w ramach Radio Zet Chilli Live Sessions a Portal Brand New Anthem wyróżnił go jako jeden z najlepiej zapowiadających się projektów na rok 2016. Występ na zeszłorocznym Spring Breaku zaowocował świetnymi recenzjami w tym tytułem olśnienia festiwalu według Gazety Wyborczej.

Hania Rani- pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie czy Opener i Slot Art Festival oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech, Litwie czy na Węgrzech. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu „Transatlantyk” w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album „biała flaga” wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleźć się na liście Olis – 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płytę rekomendują tak wybitni artyści jak Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska. Na rok 2018 artystka planuje wydanie pierwszej, w pełni autorskiej płyty.

Artykuły:
http://muzyka.onet.pl/alternatywa/teskno-nowy-zespol-joanny-longic-i-hani-rani/hkwfsl
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,22160856,146946,teskno–Czuly-projekt-Hani-Rani-i-Joanny-Longic–R.html
https://www.redbull.com/pl-pl/muzyczne-duety-w-kobiecym-wydaniu

Skład koncertowy:
Joanna Logić -wokal
Hania Rani -wokal, piano, nord
+Kwintet Smyczkowy – Kornelia Grądzka, Paulina Kusa, Mateusz Wasiucionek, Zuzanna Stradowska, Staszek Czyżewski

zdj. Karolina Konieczna