Zaznacz stronę

21 maja, czwartek, godz. 19.00

bilety: 15/20 zł

Stardust Memories to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i WNDKR. Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę – od korzennego amerykańskiego bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelię, aż do współczesnej muzyki alternatywnej. Specyficzny klimat stardustowych kompozycji kreują głębokie typowe dla produkcji z lat 60’ pogłosy. Mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty połączone są z akustycznym brzmieniem mandoliny i kontrabasu.

stardust

Swoją stylistykę zespół określa zwięźle jako 'dark country’ oraz 'space folk’. Grupa zaistniała w 2012, wydając EP-kę z oryginalnymi interpretacjami utworów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej. Ubrane w nową, autorską szatę dźwiękową, stanowią interesującą, nieraz mocno zaskakującą alternatywę dla często już klasycznych oryginałów.

Jesienią 2014 roku Stardust Memories zakończyli pracę nad debiutancką, w pełni autorską płytą. Nagrana została w warszawskim RetroVibe Studio a masteringiem zajął się Jacek Gawłowski, laureat nagrody Grammy. Płyta nosi tytuł „Tension” i będzie miała premierę w marcu 2015r. Zwiastuje ją klip do utworu „Wishlist”, zarejestrowany podczas sesji na żywo w warszawskim Quality Studio.

Zespół został doceniony w ogólnopolskim konkursie „SKODA Auto Muzyka” (wyróżnienie dziennikarzy Piotra Metza i Piotra Stelmacha). W kwietniu 2014 Stardust Memories zagrali koncert przed Rykardą Parasol zorganizowany z okazji V urodzin warszawskiego klubu Powiększenie. W październiku 2014 zdobyli nagrodę dla najlepszego zespołu na toruńskim festiwalu Audiowizje. W styczniu 2015 Stardust Memories znaleźli się (obok m.in. Baasch, Milky Wishlake, Les Ki czy Tape Reels) na liście 33 polskich wykonawców, na których „warto nastawić uszu w 2015” wg portalu MusicIs.

Skład:
Magdalena Nowakowska – wokal, perkusjonalia
Maciej Bąk – gitara elektryczna, wokal
Artur Hołuszko – mandolina
Marcin Bocian – kontrabas, gitara basowa
Michał Stawarz – perkusja

Strona internetowa: www.stardustmemories.pl