Zaznacz stronę

21 października, godz. 18:00
Spotkania ze Wschodem: realia krajów Partnerstwa Wschodniego – Armenia

Spotkania ze Wschodem to cykl 6 wykładów/warsztatów, podczas których będziecie mieli okazję zapoznać się bliżej ze specyfiką państw objętych unijnym programem Partnerstwo Wschodnie. Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina to dla wielu Polaków Europa nieznana, która budzi w nas wiele obaw i niepokojów. Można jednak spojrzeć na nią jak na Europę egzotyczną, nie gorszą, ale inną, a przez to fascynującą. W Polsce mamy do czynienia z dominacją szeroko pojętej kultury Zachodu, a przecież Wschód ma nam równie dużo do zaoferowania. Warto spotkać się z tym Wschodem, poznać go z nieco innej strony.

Na Spotkaniach ze Wschodem specjaliści, pasjonaci oraz obywatele państw objętych programem Partnerstwo Wschodnie opowiedzą Wam o tym, czym się interesują, co ich fascynuje oraz na czym znają się najlepiej. Na każdym Spotkaniu odbędą się dwie prelekcje dotyczące wybranych aspektów związanych z jednym państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego. Liczymy także na waszą aktywność, ponieważ interesuje nas bardziej dialog niż monolog.

Na Spotkania serdecznie zapraszamy zarówno osoby zainteresowane Wschodem, jak i te, dla których ta tematyka jest zupełnie obca. Jeśli chcemy się integrować, najpierw powinniśmy się lepiej poznać.

Organizatorem Spotkań ze Wschodem jest Fundacja na rzecz promocji i rozwoju – Głos Młodych.

Więcej na temat Spotkań ze Wschodem:
www.facebook.com/Sekcja.Wschodnia.Glos.Mlodych
www.fundacjaglosmlodych.org