Zaznacz stronę

snori1 marca, godz. 20.00
Snorri Helgason z Islandii
w ramach Festiwalu Nordisk

bilety : 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu
cim, bilety24.pl i w klubie

To nazwisko może Wam nic nie mówić. Chociaż artysta gościł już w naszym kraju. Natomiast na Islandii jego album „Winter Sun” jest najlepiej sprzedającą się płytą! Snorri Helgason przyleci do Polski na pierwszą trasę koncertową!

Ma 27 lat, od dekady występuje z gitarą na scenach całej Europy. W dorobku Islandczyka jest pierwszy album „I’m Gonna Put My Name On Your Door”, drugi „Winter Sun” (wydany przez kultową islandzką wytwórnię Kimi Records) trafił do sklepów tego lata i w lipcu został najlepiej sprzedającą się płytą na wyspie (według GogoYoko). Snorri nagrał go z Sindri Már Sigfússonem, znanym z projektów Seabear i Sin Fang.
Snorri Helgason gościł już w Polsce! Zagrał minionej wiosny podczas krakowskich juwenaliów. O występie dla setek studentów dowiedział się dwa dni wcześniej, gdyż w ostatniej chwili zastąpił na imprezie wrocławski zespół Indigo Tree. Snorri zagrał w Krakowie w towarzystwie takich grup jak Muchy, Fisz Emade Tworzywo, Don’t Ask Smingus, Tres B i The Washing Machine.

– Wiem, co znaczy „Nie” i „Tak”. Po islandzku „Takk” znaczy „Dziękuję”, więc łatwo zapamiętać. Ale pierwsze polskie słowo, jakie poznałem to „piwo” – śmiał się podczas wywiadu udzielanemu portalowi „Muzyka Islandzka”. W rozmowie dla portalu „Students” przyznał: – Czuję, że jest sporo wspólnych punktów w twórczości mojej i chociażby Neila Younga czy Paula Simona.
To pokazuje, jaką muzykę prezentuje Snorri. Utwory śpiewa zarówno po angielsku, jak i po islandzku.

Teledysk do utworu „Olan”

Strona Snorri Helgasona: www.snorrihelgason.com