Zaznacz stronę

simone11 marca, godz. 20.00
Simone „Hellvis” Salvatori (Spiritual Front) solo set
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
Dostępne: klub, cim, bilety24.pl

Samobójczy pop, nihilistyczne ballady, mafia folk, rock n’roll w najdzikszej włoskiej postaci – założyciel i frontman zespołu Spiritual Front po raz pierwszy w Polsce wystąpi w solowej odsłonie.
Spiritual Front został założony przez Simone Salvatori na początku lat 90tych i był początkowo jednoosobowym projektem. Dziś zespół tworzy 5 profesjonalnych muzyków, ale nieliczne solowe koncerty „Hellvisa” cieszą się dużą estymą wśród fanów. Zespół nagrał 4 płyty długogrające, wydał kilkanaście innych epek, splitów i singli. Z sukcesem koncertował w większości krajów Europy odwiedzając tych, którzy po prostu chcą słuchać jego muzyki. Grywał w małych pubach i na dużych festiwalach, na squotach i w klubach gejowskich, na imprezach organizowanych przez fanów, ale i na portugalskiej edycji Heineken. Nie ważne jak duża jest scena, Salvatori zawsze potrafi porwać i zarazić publiczność swoimi ekspresyjnymi utworami pełnymi ognia miłości i nienawiści – tak grają i kochają tylko Włosi.
W utworach Salvatori odnajdziemy fascynację klasykami kina włoskiego, także jego muzyką. Usłyszymy tęsknotę za starymi europejskimi walczykami, przyprawionymi gitarowym graniem i balladowaniem w stylu Johnnego Casha. Można jeszcze poszukać nawiązania do Nicka Cave’a, Cohena, czy, szukając na rodzimej scenie, Maleńczuka, ale to na nic – muzyczny styl Simone Salvatori jest zbyt indywidualny, by zdefiniować go w jednoznaczny sposób. A tylko będąc na koncercie można odkryć, dlaczego Salvatori nosi przydomek „Hellvis”.