Zaznacz stronę

sean10 lutego, godz.20.00
Sean Noonan’s Brewed by Noon
Bilet: 15zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu

w składzie:
Norbert Burger guitar
Robert Klinger bass
Sean Noonan drum set, vocals, compositions

„Wyobraźcie sobie Prime Time, do którego dołączają Fela Kuti i Bill Frisell a następnie wszystko zmiksuje Bill Laswell a zyskacie pojęcie o tym jak upajająco kojąca jest to eksplozja.” Jazz Review

Brewed By Noon to kombinacja progresywnego elektrycznego gitarowego jazzu, plemiennych afrykańskich rytmów i opowieści oraz irlandzkiej wrażliwości i liryzmu. To kosmopolityczny jazz prosto z nowojorskiej sceny downtown – serca i kolebki eklektycznych, multikulturowych poszukiwań i postmodernistycznych eksperymentów muzycznych. Lider zespołu perkusista Sean Noonan określa to krótko jako „plemienne rytmy w ustach irlandzkiego griota”. Griot to zachodnioafrykański poeta, bard, pieśniarz religijny, powiernik tradycji słowa mówionego przekazywanego od pokoleń. Sean Noonan jest również liderem znanego w Polsce jazz -punkowego tria The Hub.
Niezwykle aktywny scenicznie perkusista, kompozytor, wystąpił na ponad 500 koncertach, festiwalach jazzowych. Wydał 14 płyt nagrywając je z towarzyszeniem wybitnych postaci sceny m.in. Marc Ribot (Robert Plant, John Zorn), Jamaaladeen Tacuma (Ornette Coleman), Mat Maneri (ECM), Abdoulaye Diabate (Salif Keita) i Susan McKeown (Klezmatics).

Facebook
www.myspace.com/brewedbynoon
strona domowa
www.noonansmusic.com