Zaznacz stronę

roberto14 lutego, godz. 20.00
ROBERTO RUGGERI
Wstęp wolny

Urodzony w Rzymie, ma polskie korzenie po mamie, która pochodzi z Krakowa. W wieku 9 lat zaczyna naukę gry na gitarze klasycznej. Kontynuuje ją, aby otrzymać dyplom Konserwatorium Muzycznego.
Jednocześnie rozwija swoje zainteresowania muzyką autorską: pobiera lekcje śpiewu, tworzy własny zespόł muzyczny, zaczyna pisać własne teksty. Rozpoczyna też występy na żywo w swoim rodzinnym kraju, a w pόźnieszym okresie także za granicą. Występuje m.in. w Australii.
Nagrywa pierwszą płytę pod tytułem „Non mi lamento” (Rrecords). Odnosi wielki sukces w jej samodzielnej sprzedaży (bez dystrybutora) nowatorską metodą bazującą na zaufaniu do klienta. Polega ona na bezpłatnym przesłaniu płyty na adres klienta, otrzymaną płytę można przesłuchać i zdecydować samemu, ile za nia zapłacimy. Sprzedaje około 1000 płyt!
Płyta zawiera utwόr „Io e la mia bici” zadedykowany Daisuke Nakanishi, Japończykowi, ktόry jako pierwszy objechał świat dookoła na rowerze, w 11 lat. Po usłyszeniu piosenki sam Daisuke angażuje się w jej promocję, od niego pochodzi też pomysł na stworzenie video do piosenki z jego prywatnych zdjęć zrobionych podczas podrόży. Video po publikacji na Youtube cieszy się dużą popularnością nie tylko we Włoszech, emituje ją także stacja radiowa “Rete Italia” w Australii.

Pisali o nim:
Corriere Della Sera: “ Podbił Internet z “Io e la mia bici”;
Roma Notizie, 06LIVE: “6 utworów absolutnie oryginalnych”
Allinfo Magazine: “Artysta o niepowtarzalnym stylu”
Uczy gry na gitarze klasycznej i ear training w “Saint Louis College of Music” w Rzymie.
Niedawno zakończył pracę nad swoją nową płytą w języku angielskim pod tytulem „Lost in time”. Dostępna na iTunes.

www.myspace.com/robertoruggeri