Zaznacz stronę

16 listopada // czwartek

roaulOd 2010 roku po dzień dzisiejszy, muzyka Raoul’a Vignal’a obraca się wokół autentycznego, nowoczesnego folku. Esencję jego kompozycji, oraz znak rozpoznawczy francuskiego muzyka, stanowią niezwykle kojący wokal i bardzo sprawna gra palcami (tzw. fingerpicking”) grany w różnych tonacjach i strojeniach. Jego muzyka jest często nazywana przez odbiorców jako „sugestywna” i  „hipnotyzująca”.

Krótko po rozpoczęciu przygody z muzyką w wieku 20 lat, Raoul Vignal rozpoczął występy „na żywo”, zjeżdżając przy tym Francję wzdłuż i wszerz, grając w małych klubach, jak i na większych festiwalach. Dzięki temu nabrał doświadczenia i obycia scenicznego, niezbędnego podczas koncertów zarówno dla małej, jak i szerszej publiczności. W 2013 roku, młody muzyk opuścił swój dotychczasowy dom w Lyonie na rzecz Berlina, gdzie spędził kolejne 2 lata podczas których był bardzo aktywny muzycznie, dając tam wiele występów.

Po wypuszczeniu swojej trzeciej EP-ki w listopadzie 2014 roku, nagranej w Klangbild Studios w Berlinie, Raoul Vignal skomponował soundtrack do niemieckiej produkcji filmowej „Sweet Water of Memory”, wyreżyserowanej przez Carlosa Vin Lopesa.

Wraz z przyjściem jesieni 2015 roku, Raoul powrócił do Klangbild Studios by nagrać swój pierwszy, długogrający krążek zatytułowany „The Silver Veil”, przy którym pracował z operatorem dźwięku Martinem J. Fiedlerem. Ten  dziesięcio-utworowy album to demonstracja niezwykłej intensywności w grze na gitarze akustycznej, przemieszanej z niezwykle lekkim i nostalgicznym głosem francuskiego artysty.

Debiutancka płyta Raoul’a Vignal’a -„The Silver Veil” ukazała się we Francji nakładem Talitres Records, 7 kwietnia, 2017 roku.