2 listopada // 19.00
Sławomir Bartłomiej Przybył – Sławomir Przybył jest z wykształcenia filmoznawcą. Kończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Katedrze Filmoznawstwa. Pracę dyplomową bronił u prof. dr. hab. Mikołaja Jazdona. Od 15 lat gra na gitarze klasycznej. Od 2009 do 2014 roku swój muzyczny warsztat rozwijał pod okiem dr. Henryka Kasperczaka – jednego z najlepszych polskich lutnistów – gitarzysty oraz kompozytora. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską, alternatywną sceną hip-hopową realizując swoje projekty inspirowane takimi artystami jak: Madlib, J-Dilla oraz Skalpel.
PRZYBYŁ – „Megafon” – PRZYBYŁ – to projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa.
W 2017 roku podczas 47’ edycji Festiwalu FAMA w Świnoujściu PRZYBYŁ otrzymał główną nagrodę – TRYTON – dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.
Andrzej Czerski – menadżer projektu – satyryk, autor i wykonawca, od wielu lat współpracujący z Programem III Polskiego Radia. Współzałożyciel i kierownik literacki, działającego już przeszło dwadzieścia lat, poznańskiego kabaretu „Pod Spodem”. Oraz czas współpracy z Bohdanem Smoleniem (programy: „Chirurgia Zakaźna” i „Oby nam się udało”). Z kabaretem występował na wielu festiwalach opolskich, a dla Polonii między innymi w Australii, USA, Kanadzie i Szwajcarii. Felietonista i eseista współpracujący na przykład z Poznańską Akademia Filmową, Zeszytami „Przewodnik Repertuarowy”, wydawanymi przez Centrum Sztuki Dziecka. Autor wielu piosenek, skeczy i form parateatralnych.
MUZYCY WSPÓŁPRACUJĄCY Z PROJEKTEM:
Krzysiek Ficner – gitary – Gitarzysta działający w 4 projektach muzycznych, współpracujący z wieloma znanymi artystami Polskiej sceny. Doskonale obyty ze sceną, ma na koncie występy w Polsce i poza jej granicami. Pasjonat muzyki, posiadający niespotykana umiejętność dzielenia się bagażem muzycznym zdobytym przez lata grania oraz nauczania muzyki gry na gitarze.
Kacper Grzanka – Trąbka – Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu kierunku trąbka jazzowa w klasie dr Macieja Fortuny ale ukończył również Szkołę Muzyczną I stopnia im K. Szymanowskiego w Kole w klasie skrzypiec. Ukończył studium pedagogiczne przy Akademii Muzycznej.
Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi m.in. Utah Jazz, Adre’n’Alin, Komeda Inspiracje, Spoko Baba, Goerserr Konieczny Grzanka, David Chesky Jazz in New Harmonic, Dizzy Boyz Brass Band. Ma na koncie kilka sesji nagraniowych oraz występy na scenach w całej Polsce, m.in na festiwalu Adioriver w Płocku.
Michał Rybacki – Skrzypce – znany koniński improwizujący skrzypek, były szef Konińskiego Klubu Muzyka, nauczyciel skrzypiec z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.
Piotr Jaraszkiewicz – Perkusja – absolwent Klasy Perkusji w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Jako muzyk udziela się w kilku zespołach, z których reggae’owy Erijef Massiv stawia na pierwszym miejscu. Inne formacje to m.in.: K.J. CLAN riddimband (reggae), Kapela z Orliczka (folk), Krzysztof Powalisz Swing Combo (jazz), Drum Work (ethno), Marta Lisiewicz & Co. (piosenka kabaretowa), Daga Band (soul), współpracuje także z Poznańską Sceną Młodych oraz DJ’ami obracającymi się w stylistyce funky/R’n’B/rap. Brał udział w rapowym projekcie Fuzzja oraz coverowym U.A.M. Dream Team (perkusjonalia).
Krzysztof Grzegorzyca – Akordeon
Marcel Nowakowski – Kontrabas
Maciej Bober – instrumenty klawiszowe
Strona na facebooku – https://www.facebook.com/Przyby%C5%82-209305219274423/?fref=ts