Zaznacz stronę

poprzytula16 lutego, niedziela, godz. 19.00
Poprzytula
cena biletu: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Poprzytula powstała za sprawą połączonych mocy Kuby Mitoraja i Alicji Kalinowskiej. Materiał na ich debiutancki krążek powstawał na przestrzeni ostatnich trzech lat. Ukazał się on ostatecznie w maju 2013 roku, nakładem wrocławskiej Anteny Krzyku.

Muzyka poprzytulna jest nieprzewidywalna, rozmieszczona w bardzo szeroko rozstawionych ramionach stylistycznych, jest wynikiem wewnętrznej potrzeby tworzenia, bez założeń i kalkulacji. Sam album, to spora dawka elektroniki w rozmaitych kontekstach muzycznych: od triphopu, przez drum’n’bass do folku. Koncertowo, to stuprocentowo żywa i energetyczna muzyka.

Na scenie Poprzytulę współtworzą: Alicja Kalinowska (wokal, instrumenty klawiszowe), Kuba Mitoraj (gitara, wokal), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa, synty), Łukasz Łabuś (perkusja) i Andrzej Jeżewski (instrumenty klawiszowe, synty)

Zespół miał okazję gościć między innymi na 43 Międzynarodowym Kampusie Artystycznym Fama w Świnoujściu, gdzie zdobył prestiżową statuetkę Trytona, w drugim etapie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i na wielu innych scenach muzycznych w kraju i za granicą.

www.poprzytula.pl
www.facebook.com/poprzytula
www.myspace.com/poprzytula