Zaznacz stronę

please28 stycznia, poniedziałek, godz. 20.00
Please The Trees
bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

Gwiazdy czeskiej alternatywy przybywają do Polski! Zespół przyjeżdża do naszego kraju na piątą trasę koncertową. Tym razem grupa promować będzie swój nowy, trzeci w dyskografii, album „A Forest Affair”. Płyta została nagrana w USA, a dziennikarze w Europie i za oceanem już piszą, że to najlepsza rzecz, jaką dotychczas Please The Trees stworzyli!

Please The Trees
Za nimi dwie trasy po USA, nagrali tam też trzecią płytę „A Forest Affair” (premiera miała miejsce jesienią 2012 roku), a niedawno wychwalała ich sama Patti Smith. Dali setki niezapomnianych koncertów na terenie Europy m.in. z takimi kapelami jak Tindersticks czy Wovenhand. W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski i USA są coraz bardziej rozpoznawalni, bo wielokrotnie tam koncertowali i wydali swoje albumy.

Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010 i 2011, jednym z największych festiwali świata! To ten zespół polecała na swojej stronie internetowej Patti Smith. To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzielili scenę m.in. z Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand.

Zespół gościł na czterech trasach koncertowych po Polsce. Prasa pisała później: – Na szczególną uwagę zasługiwał koncert czeskich muzyków z Please The Trees. Pokazali zupełnie nową muzyczną jakość. Warto ją poznać, gdy dojadą w wasze okolice. Anglojęzyczne kompozycje śpiewane przez Vaclava „SelFbrusha” Havelkę wprawiają w pozytywnie melancholijny nastrój – pisała Agnieszka Łopatowska w portalu interia pl.
No właśnie! Liderem i wokalistą kapeli jest Vaclav „SelFbrush” Havelka – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Był w naszym kraju na pięciu solowych trasach i dał ponad 40 koncertów.
Mariusz Wiatrak z „Gazety Wyborczej” pisał: – Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Spokojnie można o nim dzisiaj napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy – ocenia dziennikarz. Inspiracje członków zespołu są bardzo różnorodne: od twórczości Mogwai aż po muzykę Neila Younga.
Inna recenzja: – Skrzyżujcie Nicka Cave’a i jego Bad Seeds z Mogwai’em i będzie mieli względne pojęcie, o co chodzi. Please The Trees to czeskie gwiazdy alternatywy, które tworzą muzykę na poziomie niedostępnym dla nadwiślańskich artystów – pisał Andrzej Ciochoń w magazynie „Lounge”. Natomiast portal „Music News” zauważa: – Z rozmachem, surowo, ale bez maksymalnie odkręconego przesteru. No i z melodiami, za które wielu dałoby się pokroić. Czeski film? Nie, ale jest w tym wszystkim jakaś perwersyjna radość, która pozwala uwierzyć, że alt-country nie jest już tylko domeną Jankesów – ocenił Maciek Stankiewicz.
Jakby komuś było mało, kolejna ocena: – Głos Vaclava „SelFbrusha” Havelki powoduje miękkość w kolanach – głosi portal „We Are From Poland”.

Strony internetowe Please The Trees: www.myspace.com/pleasethetrees
www.pleasethetrees.com

Podczas polskiej trasy koncertowej jako suport zagra Ali Warren!

Ali Warren
Ten 24-letni songwriter pochodzi z Taunton, miasta w południowo-zachodniej Anglii. Obecnie w jego słuchawkach gra muzyka takich artystów jak Joni Mitchell, Tom Waits, Warpaint, Neutral Milk Hotel, The Tamborines, Ray Charles, Fela Kuti czy The Pogues. To pokazuje, co inspiruje Aliego. Jak to przekłada się na graną przez Brytyjczyka muzykę? Proszę sprawdzić na koncertach! Jego brzmienia to wypadkowa folku i bluesa.

Strona internetowa songwritera: soundcloud.com/aliwarren