Zaznacz stronę

8 czerwca // 20.30

bilety: 15/20

PIDGYN – PREMIERA ALBUMU „RELEASE”

pigyn

Już w środę 08.06 PIDGYN zaprezentuje serię improwizowanych kompozycji z okazji premiery swojego nowego albumu „Release”. Album został zarejestrowany w 2015 w studiach berlińskiego Funkhausu i jest drugim długometrażowym wydawnictwem artysty po EP Don’t Save It For Later z 2013.

PIDGYN to ptak przestrzeni dźwiękowych, które wchodzą w rezonans z komórkami Twego ciała. Poprzez fuzję minimalizmu i improwizacji z gitarą, efektami oraz nagraniami terenowymi, artysta tworzy muzykę, którą podpiąć można pod takie gatunki jak ambient / chill-out / drone. Specjalnie przygotowane wizualizacje oraz komfortowe miejsca siedzące i leżące pozwolą na zrelaksowanie się i dogłębne wchłonięcie muzycznej aury tego wieczoru.

Muzyk znany jest z gry w rockowym zespole Rust oraz współpracy z artystami i producentami muzycznymi takimi jak: Kev Fox, Gary Lyons (Queen, Aerosmith, Grateful Dead), Robbie Moore (Florence & The Machine. The Mores), Hello Mark czy Elevator. Wystąpił na ponad 250 koncertach w kilkunastu krajach świata na scenach m.in. NAMM ’15 w Kalifornii, Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival. Muzyka, którą współtworzył była grana przez radia takie jak Trójka, Czwórka czy Radio Merkury, a legenda polskiej gitary Wojciech Hofmann nazwał go „jednym z najlepszych, a może i najlepszym gitarzystą młodego pokolenia w Polsce”.