Zaznacz stronę

Piano Day

20 marca / sobota

Wstęp wolny

Dogrywkę Piano Day ubarwi klasyka kina i zapomniany już nieco fach taperów. Muzyka do legendarnego filmu Fritza Langa „Zmęczona śmierć” (Der müde Tod) powstawać będzie w Klubokawiarni Meskalina, a za poszczególne części filmu odpowiadać będą Michał Kmieciak, Ivan Muela, Szymon Siwierski i M. Szczwany, którzy zilustrują i wzmocnią obraz dźwiękami pianina.

Projekcja, która już nigdy się nie powtórzy rozpocznie się 30 marca o godz. 19.00

WSTĘP WOLNY, liczba miejsc ograniczona

Zagrają:

Michał Kmieciak

Artysta jest jednym z pierwszych polskich reprezentantów nurtu contemporary classical. Specjalizuje się w melancholijnej, pełnej emocji muzyce okraszonej zdumiewającymi harmoniami. Jego debiutancki solowy album „Love Lost” ukazał się w 2016 roku, a wydanie tej płyty zaowocowało występami na najważniejszych festiwalach showcase’owych – Spring Break w Poznaniu i Seazone w Sopocie. Ze swoją sekcją smyczkową występował też na festiwalach filmowych oraz w klubach i instytucjach kultury w całej Polsce. Zanim poświęcił się bez reszty brzmieniom fortepianu, flirtował z indie-popem jako lider zespołu Hello Mark. Z okazji Piano Day wykona premierowy, solowy materiał.

Iván Muela

Mieszkający w Londynie młody multiinstrumentalista i kompozytor. Jego muzyka opiera się na ciepłych brzmieniach fortepianu, smyków i abstrakcyjnych, odrealnionych dźwiękach układających się w fascynujące tekstury. W 2015 artysta opublikował album „59:54” nagrany w ciągu godziny. Kilka miesięcy później amerykańska wytwórnia Fluttery Records wydała jego najbardziej ambitną prasę: „Unsound”. Ivan Muela w dorobku ma także EPkę „Glow” z ambientowymi dźwiękami pochodzącymi z fortepianu.

M. Szczwany

Poznańska pianistka rockowa wykonująca również jazz, blues, muzykę rozrywkową i klasyczną. Znana zarówno z występów solowych, jak i z działalności zespołowej (M. Szczwany Trio, Sharp Eleven) oraz sesyjnej. W 2019 roku nagrała solowa płytę Västerås” inspirowaną twórczością Esbjörn Svensson Trio, Animals as Leaders i Hiromi Uehara. Pracuje również jako ceniony aranżer i kompozytor, akompaniator solistów oraz lider muzyczny zespołów.

Szymon Siwierski

Pianista, klarnecista i kompozytor. Mimo młodego wieku współpracował już z wieloma świetnymi artystami. Obecnie komponuje muzykę do filmów i spektakli teatralnych. Występuje w czterech projektach: Swiernalis, MIST, AImo i Nova Energia. Na początku roku związał się z wytwórnią Broda Records, nakładem której wkrótce światło dziennie ujrzy jego debiutancki solowy album. Jak sam określa swoją muzykę, jest ona połączeniem przestrzeni i ciszy. Można w niej dostrzec elementy ambientu, jazzu i muzyki klasycznej.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.
#Poznanwspiera

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są w serwisie goout.net

+

Wszystkie koncerty rozpoczynają się
o godzinie 19.00.
Bilety można nabyć w dniu koncertu,
przy wejściu.