Zaznacz stronę

3 marca // 19.00

bilety: 20/25 zł

philip

W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues,czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech. Phil tworzy muzyczne krajobrazy, które chwilami wydają nam się znajome. Chciałoby się podążyć za jego głosem do miejsc, które widzimy oczami wyobraźni. Zarówno śpiewając solo, jak i przy akompaniamencie swoich utalentowanych przyjaciół, ten australijski muzyk dostarcza nadzwyczajnych wrażeń.

W swoim kraju zwykle gra w trzyosobowym zespole z kuzynem Danielem, perkusistą. W Polsce,¨przybranym¨ domu Phillipa, w występach na żywo często towarzyszą mu elektryczna gitara, saksofon, a nawet duduk (drewniany instrument dęty).
Po występach w Europie w 2012 r., a także produkcji nagrania z koncertu na żywo w Polsce, Phillip powraca do Polski w 2014 r.
¨Szukając porównań można by przywołać takie nazwiska jak Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji.

www.phillipbrackenmusic.com

wystąpi z zespołem w składzie:Mateusz Szemraj (guitar),Denis Dubiella (bass),Wojciech Lubertowicz (percussion)

Mateusz Szemraj gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, są to gitary; klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne; oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Music Port), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, Open’er Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych (m. in. w Krynicy, Koszalinie, Bath).

Denis Dubiella to pochodzący z Koszalina muzyk i wszechstronny reżyser dźwięku. Pełni funkcję basisty w zespole Hanimal, choć od czasu do czasu się angażuje się też w inne muzyczne przedsięwzięcia zaprzyjaźnionych warszawskich muzyków. Z Hanimal odwiedził sceny największych polskich festiwali (m.in. Off festival, Open’er), i nagrał album „Poetry About the Point”, wydany na początku 2014 roku. Denis zajmuje się też produkcją różnorakiej muzyki elektronicznej publikowanej w Internecie pod własnym nazwiskiem. Zawodowo nagrywa i miksuje muzykę, a także realizuje efekty synchroniczne do produkcji filmowych.

Wojciech Lubertowicz – reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych, (daf, bendir, darabuka, tombak) oraz dętych (duduk, ney). Współpracuje z wieloma artystami i zespołami, głównie z nurtu muzyki dawnej i etnicznej (m.in. Mosaik, Adam Strug, Maria Pomianowska, Sabionetta, Naneli Lale), a także szeroko pojętej sceny alternatywnej i jazzowej (Hanimal, Nisza).