Zaznacz stronę

philip17 marca, poniedziałek, godz. 19.00
PHILLIP BRACKEN (AUS)
cena biletu: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues,czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech. Phil tworzy muzyczne krajobrazy, które chwilami wydają nam się znajome. Chciałoby się podążyć za jego głosem do miejsc, które widzimy oczami wyobraźni. Zarówno śpiewając solo, jak i przy akompaniamencie swoich utalentowanych przyjaciół, ten australijski muzyk dostarcza nadzwyczajnych wrażeń. W swoim kraju zwykle gra w trzyosobowym zespole z kuzynem Danielem, perkusistą. W Polsce, w przybranym domu Phillipa, w występach na żywo często towarzyszą mu elektryczna gitara, saksofon, a nawet duduk (drewniany instrument dęty). Po występach w Europie w 2012 r., a także produkcji nagrania z koncertu na żywo w Polsce, Phillip powraca do Polski w 2014 r.

Szukając porównań można by przywołać takie nazwiska jak Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji.
youcrazydreamers.com

Usiadłem, włączyłem, I od razu pomyślałem: to jest bardzo dobre!
Thee Sonic Assassin, 2SER Radio, 107.3FM

Utwór otwierający album ¨It’s Not Too Late/Ishmael¨ jest naprawdę pięknie skonstruowany, ze znakomitym głosem Phillipa rozwijającym go powoli I pewnie. ¨The Storm¨ zachwyca energią i płynnością stworzoną przez cały zespół. ¨Les Moustiques¨ kontynuuje w tym samym duchu i jest przepięknym utworem. Jest to prawie z pewnością najlepszy moment Phillipa, a muzycy wspomagają go tu wplatając w utwór magię.
The Opole Session (Live Album)

www.phillipbracken.com
www.facebook.com/phillipbrackenmusic
soundcloud.com/phillip-bracken/the-master-and-margarita-live
soundcloud.com/phillip-bracken/les-moustiques