Zaznacz stronę

3 listopada, 19.00

bilety: 15/20 zł

Premiera nowej płyty!!

Peter-J.-Birch-w-Meskalinie

skład:
Piotr Brzeziński (gitara i wokal)
Ernest Kałaczyński (gitara)
Łukasz Rudnicki (bas)
Max Psuja (perkusja)

Trzeci pełnowymiarowy album Petera J. Bircha to kolejna, nowa ścieżka obrana przez artystę z Wołowa. Tym razem młody muzyk postanowił nagrać album w sposób, jaki nagrywali jego idole za starych czasów – na żywo w studiu.

Towarzyszący mu muzycy to członkowie zespołu Two Timer z Poznania, grający elektrycznego bluesa. Peterowi w studiu towarzyszyli Poznaniacy: Ernest Kałaczyński (gitara), Łukasz Rudnicki (bas) oraz znany z Kumka Olik i wielu innych projektów perkusista Max Psuja.

Panowie spotkali się na wspólnej próbie. Zażarło od razu, stąd z kilku sugerowanych do wspólnego nagrania piosenek, artysta postanowił zarejestrować z muzykami cały album, który ma ukazać się tej jesieni.

Warto dodać, że na najnowszej płycie, Peter poszukuje kolejnych bliskiej jego duszy brzmień. Na albumie nie zabraknie takich form jak folk rock, blues i country. Na brzmienie duży wpływ mają towarzyszący młodemu artyście muzycy.

Peter J. Birch

Polska, Dania, Czechy, Belgia, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 350 koncertów, a ma raptem 24 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. Gra muzykę z pogranicza folku i country. W dorobku ma dwa albumy „When The Sun’s Risin’ Over The Town” (2013) i „Yearn” (2014), które zebrały świetne recenzje w polskiej i europejskiej prasie! Nowy album wydany zostanie jesienią. Koncert w Poznaniu będzie premierowym !

Strony internetowe Petera J. Bircha:

www.facebook.com/peterjbirch oraz www.peterjohnbirch.com