Niemoc & oysterboy
11 sierpnia

Niemoc na swoim pierwszym koncercie po najdłuższej przerwie w historii zespołu, a oysterboy na swoim pierwszym koncercie w pełnym składzie live – na środowy wieczór w Meskalinie odrdzewiamy sprzęt, dopinamy smokingi i klasycznie puszczamy hamulce. Nie przegapicie tego choćbyście chcieli, więc lepiej przyjść się pobujać teraz, póki na tej karuzeli jest jeszcze miejsce.

Zabawiać zgromadzonych będą:

// NIEMOC //“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.

W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca “Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

16 czerwca ukazał się “Plankton”, nagrany z gościnnym udziałem Kachy Kowalczyk z zespołu Coals, a 14 lipca „Lekkie Góry” – single zwiastujące drugi album zespołu, który ukaże się w październiku.

Niemoc zagra w Poznaniu w przeddzień koncertu na Męskim Graniu w Warszawie.

// OYSTERBOY //oysterboy to projekt muzyczny Piotra Kołodyńskiego, wokalisty Terrific Sunday. Gra wspólnie z mocnymi chłopami:
Antoni Zajączkowski – bass
Sebastian Polus – gitara
Artur Chołoniewski – perkusjaoysterboy inspirowany jest muzyką z pogranicza gatunków indie/indiepop/rock i lo-fi. Jest to projekt w 100% DIY. Polskie teksty, melodyjny oryginalny wokal oraz ocean gitar i syntezatorów. oysterboy romansuje z niszą muzyczną, która rośnie w siłę na zachodzie (bedroom lofi indie). Brzmienie to przeplata z chwytającymi za serce melodiami, które mogłyby wyśpiewywać festiwalowe tłumy.

Spójna, analogowa wizja przepełniona nostalgią.
oysterboy to absolutna świeżość na polskiej scenie.


Timetable:
19:00 – drzwi
20:00 – oysterboy
21:00 – Niemoc

Bilety:
20 PLN – dostępne na barze, od 06.08 do dnia koncertu
25 PLN – na bramce