Zaznacz stronę

np3 marca, niedziela, godz. 20.00
NAPSZYKŁAT
bilety 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Napszyklat – (Robert Piernikowski, Marek Karolczyk) – duet mieszka i pracuje w Poznaniu, tworzy muzykę eksperymentalną na pograniczu elektroniki i akustyki. W muzyce Napszykłat można doszukać się źródeł hiphopowych, współczesnej muzyki elektronicznej, muzyki konkretnej oraz noise’u, gdzie puls i chropowata tekstura dźwięku spotykają się z głosem Piernikowskiego, który jest autorem tekstów.

Na osatniej płycie „Kultur Shock” (Qulturap 2011) dźwięk i słowo obrazują kontekst funkcjonowania „pomiędzy”, gdzie stare zakurzone BMW z buczącym subwooferem gdzieś na wiosce na szlaku bez asfaltu, zatankowane na stacji benzynowej „Las Vegas” kieruje się gdzieś na wschód a łyse chłopaki z pitbullami spędzający swój czas na przystanku autobusowym, słuchający muzy z komórek notorycznie wystawiają środkowy palec w kierunku nadjeżdżających niemieckich aut. Za nimi największy na świecie Jezus. Walący się bas, szumiąca i szeleszcząca elektronika, analogowe syntezatory, vinylowe smarzenie, field recording nieistniejących już miejsc, głosy zaklinające rzeczywistość. „Kultur Shock” ukazała się również w Czechach, Słowacji, Ukrainie i Japoni.
Napszykłat regularnie koncertuje w Polsce i zagranicą – wystąpił m.in na OFF Festivalu Katowice, Open’er Festival Gdynia, Wilsonic Festival Bratislava, Next Festival Bratislava, Pulse Festival London, Sperm Festival Praha,Unsound Festival Kraków, gdzie zaprezentowali wspólny set z IconAclass (Mc Dalek), przygotowany specjalnie na festiwal.