Zaznacz stronę

Klubokawiarnia Meskalina

zaprasza na koncert: N I E C H Ę Ć

w ramach Festiwal Przyjaciół Meskaliny

data: 5.12.2014, piątek
godzina: 19.00

Niechęć to niezwykle oryginalny głos na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej. Zespół niebawem wchodzi do studia nagrać swój drugi album, zatytułowany ,,Dziewczyny tego nie chwycą”. Będzie go można usłyszeć przedpremierowo w całości podczas jesiennej trasy koncertowej.

Niechec_JZ_05

3 kwietnia 2012 r. nakładem Wytwórni Krajowej ukazał się debiutancki album Niechęci, pt. ,,Śmierć w miękkim futerku”. Album od razu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w Polsce. Podczas jubileuszowego koncertu Trójkowej audycji ,,Offensywa” zespół został nagrodzony przez red. Piotra Stelmacha jako Nadzieja Roku 2012. O wartości płyty świadczą także przytoczone poniżej fragmenty recenzji oraz miejsca w top10 podsumowań rocznych dużych portali internetowych i serwisów recenzenckich (Onet.pl, T-Mobile Music czy Screenagers). Zespół doceniony został również za granicą, dzięki czemu grupa została zaproszona na Copenhagen Jazz Festival (Dania) oraz Glimps Festival (Belgia).

http://wideo.onet.pl/niechec-taksowkarz,47360,w.html – teledysk do utworu ,,Taksówkarz”, prawie 180 000 wyświetleń

http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/545658,Offensywa-De-Luxe-w-Trojce- – koncert w radiowej Trójce

,,Kolejny dowód na to, że polska młoda scena jazzowa – w odróżnieniu od rockowej – ma się znakomicie. (…) Album przez niektórych nazywany jest już jazzowym debiutem roku.”
Piotr Metz, Wprost

,,Ostre jak pieprz, szalone jak free jazz, odlotowe jak najlepszy rock, a na dodatek jeszcze psychodeliczne. To właśnie nowoczesne granie zespołu Niechęć. Jego największym osiągnięciem było zamknięcie legendarnego klubu jazzowego Akwarium w Warszawie. Największym, bo wpadając na scenę artyści zachwycili młodą publiczność i zniesmaczyli jazzmanów starej daty. A więc wszystko jasne – oto mamy nowy głos na muzycznej scenie. Trochę jazzowy, trochę rockowy, a przede wszystkim odjazdowy.”

Tomasz Handzlik, Duży Format
,,Dla tej generacji łączenie gatunków i stylistyk nie jest już eksperymentem, to chleb, woda i powietrze, oczywista oczywistość. Sztuka w tym, by tę oczywistość realizować w sposób nieoczywisty. W tych zawodach stawiam na Niechęć.”
Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza CJG