Zaznacz stronę

data: 19.02.2015, czwartek
godzina: 19.00
bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

mooryc

Mooryc, czyli Maurycy Zimmermann to jeden z czołowych przedstawicieli polskiej muzyki elektronicznej – naszego świetnego towaru eksportowego, który docenia publiczność na całym świecie.

Mooryc urodził się w Poznaniu, tu też studiował filozofię i lutnictwo. Obecnie mieszka w Berlinie.

Po nawiązaniu współpracy z niemiecką wytwórnią Freude am Tanzen, miał okazję wydawać w takich labelach jak: Acker Records, Fenou, Ministry of Sound, Stem Records, Pets Recordings i innych. Remiksował utwory między innymi Marka Hemmanna, Douglasa Greeda, Rebeki, Noviki, Rangleklods, Micronaut czy Dapayk’a.
Utwory Mooryca to odzwierciedlenie jego różnorodnych zainteresowań muzycznych i Maurycy grał na pianinie od siódmego roku życia, później odkrył gitarę, perkusję, bass, skrzypce, saksofon i syntezator. Dziś w swoich utworach przemyca miłość do Petera Gabriela, Paula Simona, Bacha, Händela, Arvo Parat i Pawła Mykietyna, mieszając z inspiracją płynącą od Aphexa Twina, Boards of Canada czy Depeche Mode. To niesamowite połączenie tworzy doskonałą muzykę.

Mooryc tworzył muzykę do przedstawień teatralnych, reklam oraz filmów. Współpracował z wieloma muzykami z młodej sceny jazzowej, w tym Wacławem Zimplem i Ksawerym Wójcińskim, z którymi w 2013 roku zagrał u nas koncert z serii „Live@Meskalina”.

Facebook:
https://www.facebook.com/mooryc

Soundcloud:
https://soundcloud.com/mooryc

Support:
Piotr Kowalski

Perkusista i producent muzyczny, członek formacji Kopyt/Kowalski – elektroakustycznego duetu stworzonego razem ze Szczepanem Kopytem (http://kopytkowalski.bandcamp.com/).

Podczas koncertu w Meskalinie zaprezentuje swoją solową twórczość.