Zaznacz stronę

mooryc311 listopada
Mooryc – Maurycy Zimmerman
Wstęp wolny

Maurycy Zimmermann, znany także pod pseudonimem Mooryc, urodził się w Poznaniu, gdzie dwa lata temu ukończył Akademię Muzyczną. Całe życie otaczał się muzyką.
Przechodząc przez wszystkie standardowe przemiany subkulturowe, słuchał jej w najróżniejszej postaci. Z domu wyniósł zainteresowanie muzyką klasyczną oraz improwizowaną, które to zainteresowania rozwijał w szkole muzycznej, a później na akademii.
Kluczową okazała się dla niego jednak konfrontacja z komputerem, wszystkie instrumenty, na których grał Maurycy, miały już tylko pomóc w produkcji. Obsesyjnie owładnięty chęcią wyprodukowania dźwięków doskonałych, uczył się obsługi programów muzycznych, syntezatorów, zastosowania efektów wirtualnych. Zgłębiał akustykę i eksperymentował ze swoim głosem. Ma na swoim koncie kilka wydawnictw, jednak pełen album jego autorstwa światła dziennego jeszcze nie ujrzał. Współpracował z ludźmi z różnych muzycznych przestrzeni. Z zespołem an_Arche, z Douglasem Greedem, An On Bast, Krzysztofem Dysem, czy formacją SZA/ZA.