Zaznacz stronę

modest20 czerwca, czwartek, godz. 20.00
Modest & Zhenia Urich
bilet: 10 zł

Modest to pierwsza mołdawska grupa która znalazła swoje miejsce na scenie Europy. Zespół został założony prawie 20 lat temu w Kisziniowie. Zespół wyemigrował z Moładawi, mieszkają obecnie w Hamburgu, cały czas koncertują po Europie. Starają się nie szufladkować swojej muzyki, pytani odpowiadają mówiąc: „ nie wiem, jaką gramy muzykę”, niezmiennie odpowiada Kapsza. – Chcecie klasyfikować – proszę, ale najpierw przyjdźcie na koncert i sami spróbujcie duchowego kisziniewskiego art-rocka.

Zhenia Urich wielokrotnie koncertował w Meskalu i Meskalinie, wypracowując sobie renomę najbardziej energetycznego barda.

Zhenia to człowiek sam w sobie, jest tym, co tworzy – całością, z której się nie wybiera, lecz przyjmuje wszystko co daje. Myślę, że wielu może się podobać, ma coś magicznego w sobie, w głosie, w tym jak się układa wobec świata. To postać, którą się zapamiętuje…i to dobrze. Bo to dobre wspomnienie.
(Kinga Kokot)

www.nawschod.eu/rosja/periferija

Poznańskie koncerty są częścią Festiwalu Grupy Żerków, którą prowadzi Włodzimierz Sypniewski. W ramach Festiwalu artyści odwiedzą 20 wielkopolskich miejscowości w ramach których odbędą się koncerty, wystawy i spektakle teatralne