Zaznacz stronę

mitch29 stycznia
Wydarzenie 2012!!!!
Mitch & Mitch

Bilet: 35 przedsprzedaż /45 w dniu koncertu
Bilety dostępne w: CIM, bilety24.pl,w klubie

Wszyscy zdają sobie sprawę, że roczna przerwa w aktywności koncertowej zespołu Mitch & Mitch nie była tylko czczą przechwałką/pogróżką, ale miała swe ucieleśnienie w postaci długich, ciemnych, smutnych i tragicznych trzystu sześćdziesięciu pięciu dni. Smoła. By ocalić świat od mieuchronnej zagłady, 1 stycznia 2012 punktualnie o północy w warszawskim klubie Powiększenie, znane z żelaznej niekonsekwencji combo, wystąpi po równym roku nieobecności na estradach kraju Piasta Kołodzieja, który długie włosy miał.

Następnie wyruszy w Polske odwiedzajac miejsca nowe i stare:)

Mitch & Mitch to pięcioosobowy duet założony w 2002 roku przez Mitcha i Mitcha. W skład zespołu wchodzą też: James Boned Mitch, Mr. Bitch (dawniej Mrs. Mitch – długo by gadać) i Serious Mitch. W roku 2003 Mitch %26 Mitch wydali swoją pierwszą, legendarną już płytę zatytułowaną „Luv Yer Country”, a w 2006 pojawił się krążek pt. „12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)”, niezwykle różnorodna kolekcja utworów skomponowanych przez dawno zapomnianych lub zignorowanych geniuszy, którzy znacząco wpłynęli na artystyczną drogę muzyków Mitch & Mitch.
Swoim niezwykłym show Mitch & Mitch siali spustoszenie w wielu miastach Polski (warto wymienić chociażby historyczny, samobójczy występ na Pikniku Country w Mrągowie w 2005 roku) i Europy Zachodniej (między innymi festiwal I.D.E.A.L we francuskim Nantes, festiwal SKIFF w Petersburgu, niezliczone występy w Berlinie, czy trasa po supermarketach w Portugalii).
Na potrzeby występu na festiwalu Święto Niemego Kina w 2007 zespół rozszerzył skład do 10-osobowego combo, by wykonać na żywo podkład muzyczny do niemego filmu amerykańskiego z roku 1925, zatytułowanego „Zaginiony świat”. Po tamtym koncercie Mitch & Mitch pozostali przy formule big bandu i jego oryginalne brzmienie już na co dzień wzbogacane jest szlachetnymi dźwiękami sekcji dętej i magiczną barwą wibrafonu. Niesamowita energia tego wirtuozerskiego nonetu została niedawno uchwycona przez kamery video podczas występu w warszawskim klubie CDQ. Koncertowe DVD pt. „Blackmail/Extortion” wydała oficyna Lado ABC.
Na początku 2010 r. wydając swoją nową płytę, tym razem w dobrze już znanym składzie 9-osobowego combo z gościnnym udziałem Cannibal Mitcha, Andrew Mitchbauera, Mitchelli the Kid i Half-Ape-Half-Mitcha, the Mitchiz (jak sami się pieszczotliwie nazywają, tzn. ilekroć leczą się nawzajem z przeziębień lub pocieszają po kolejnej podróży do Niemiec) wkraczają dumnie w XXII wiek. Nagrana w 2009 r w ultraprofesjonalnym studio „XXII Century Sound Pioneers” to ich przepustka w niezbadany dotąd przez nikogo obszar muzycznych poszukiwań i odnalezień. Jeśli sądzicie, że wiecie, jak może brzmieć instrumet o swojsko brzmiącej nazwie Vibr-O-Matic (TM) i czego da się dokonać z wirtuozerską sekcją dętą, to albo byliście już na koncercie Mitch %26 Mitch albo nie wiecie, o czym mówicie. Jeżeli wydaje się wam, iż znacie stan skrajnego odprężenia, to dopiero teraz zrozumiecie, jak bardzo byliście niespokojni. Wybór należy do was i jest szalenie prosty: albo wraz z resztą ludzkości będziecie czekać przeszło 90 lat, przez ten czas niemiłosiernie się męcząc i udając, że wszystko jest na swoim miejscu, albo pozwolicie, by Mitch & Mitch już teraz zabrali was w podróż w następne stulecie.

skład:
Mitch – gitara, klawisze, harmonijka, głos; Mitch – bas, głos; Serious Mitch – perkusjonalia, gitara, melodika, klawisze, głos, urok osobisty (pomysł i kompozycje); Mr. Bitch – perkusja, gitara, perkusjonalia, sampler, parszywy głos; James Boned Mitch – perkusja, perkusjonalia, sampler, mikro głos; Crackin’ Mitch – wibrafon; Mitch the Kid – trąbka; Mad Mitch – saksofon; Spyro Mitch – puzon