Zaznacz stronę

data: 15.01.2015, czwartek
godzina: 19.00
bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Minerals2

Zespół Minerals powstał w 2009 roku. W 2012 roku wydał debiutancki album „White Tones”, który został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych w kraju jak i za granicą. Na albumie znalazło się 12 utworów, w których można było odnaleźć wpływ brytyjskiej, gitarowej sceny muzycznej.

Zespół został zaproszony na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie SXSW odbywający się w Austin, w Teksasie. Zagrał również na dwóch najważniejszych festiwalach w Polsce: Opener Festival oraz OFF Festival. Miał również okazję wystąpić w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, gdzie został zaproszony przez Piotra Stelmacha.

Obecnie Minerals kończy przygotowywanie materiału na drugą płytę, który w ich opinii jest bardziej dojrzały, ale ma w sobie pewną naiwność i siłę, która towarzyszyła im przy tworzeniu nowych utworów:

„Udało nam się stworzyć coś nowego, co różni się od poprzedniej płyty ale jest również jej naturalną kontynuacją”. Wspominając o nowym materiale zespół mówi o inspiracjach takimi zespołami jak Foals, U2, Wild Beasts czy Real Estate.

Muzycznie Minerals to ciepły i charakterystyczny wokal, mocna, motoryczna sekcja oraz melodyjne gitary tworzące przestrzenną ścianę dźwięku. Zespół łączy takie gatunki muzyczne jak new wave, indie, noise rock oraz elementy popowe.

Skład zespołu:
Filip Pokłosiewicz (wokal, gitara)
Łukasz Cirocki (gitara)
Patryk Zieliniewicz (gitara)
Andrzej Ratajczyk (bębny)
Łukasz Różycki (gitara basowa).

Facebook
https://www.facebook.com/minerals.music?ref_type=bookmark

Strona internetowa
http://mineralsmusic.com