Zaznacz stronę

clouds27 marca, niedziela, godz. 20:00
MIGHTY CLOUDS
bilety: 10 w przedsprzedaży, 15 w dniu koncertu

Fred Thomas jest muzykiem o niewyczerpanym potencjale twórczym. Na swoim koncie ma wiele projektów, m.in. Saturday Looks Good To Me, City Center, Flashpapr, Swimsuit, Lovesick, a także 5 solowych albumów sygnowanych własnym nazwiskiem. I wciąż mu mało. Jako artysta nieustannie poszukuje nowych form ekspresji zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej.

Owocem tych poszukiwań jest jego najnowszy projekt: Mighty Clouds, w którym Thomas wraca do współpracy z Betty Marie Barnes, utalentowaną wokalistką, znaną z albumów Every Night and Fill Up the Room grupy Saturday Looks Good To Me.

Kiedy dwoje muzyków łączy wieź, która wykracza poza piosenki, które wykonują, powstaje projekt niezwykły. Na swoim debiutanckim albumie, nazwanym po prostu Mighty Clouds, Thomas i Barnes przełożyli tę wieź na muzykę, elektryzującą i intymną, która przyciąga słuchacza.
Niezwykły głos Barnes i finezja liryczna Thomas’a przebija się przez nie narzucające się, jednolite instrumentarium i aranżacje, przez co brzmienie Mighty Clouds ulokować można gdzieś pomiędzy nielicznymi nagraniami solowymi Thomas’a i bardziej widmowymi produkcjami SLGTM.

Sama Barnes określa te piosenki jako „mieszankę brzmienia SLBTM i solowych rzeczy Thomas’a; lekko zmodyfikowana i bardziej osobista jest wspaniałym połączeniem ich dwóch światów”.
To połączenie dwóch światów o którym wspomina jest nie tylko metaforyczne. Latem 2009 Barnes, która obecnie mieszka w Szwecji, przyleciała na trzy dni do Michigan, żeby nagrać partie wokalne w domowym studio Thomas’a. W ciągu tych kilku dni duet pracował nad harmonią i strukturą piosenek. Po wyjeździe Barnes, Thomas przez kolejne 7 miesięcy pracował nad produkcją i ostateczną formą albumu. Rezultatem jest płyta Mighty Clouds, która w pełni ukazuje nieodkryty potencjał duetu Thomas’a i Barnes’a i przyciąga uwagę już od pierwszych dźwięków.

www.myspace.com/mightycloudsband