Zaznacz stronę

3 kwietnia, czwartek, godz. 23.30
Midnight shorts

szorty

Filmowe potwory i dziwadła powracają! Nawiązując do legendarnych nowojorskich pokazów kina niezależnego i undergroundowego, selekcjonerzy festiwalu ŻUBROFFKA przygotowali specjalny program, składający się ze współczesnych obrazów przywołujących dawny kult midnight movies! Wiele z tych filmów zostało zauważonych przez selekcjonerów światowych festiwali, co z kolei dowodzi, że kino kultowe wraca do łask.

W nowym zestawie filmów przekonamy się, że kino klasy B potrafi być inspirujące, a współcześni twórcy potrafią bawić się kinem gatunku. Powrócą więc potwory, o jakich nawet nie śniliście! Na dobry początek choinki będą… zabijać swoich właścicieli (zwycięzca Sundance – „Treevenge”). A z innych atrakcji: pluszowa godzilla naruszy spokój małego miasteczka („The Elaborate End of Robert Ebb”), swoją cegiełkę do dzieła zniszczenia dołoży mały kotek, terroryzujący poczciwą właścicielkę („Tibs”, a krew na ekranie rozleje norweski kochanek kanibal i kolekcjoner damskich piersi („bOsOm”).

To tylko część kryminalnych profili bohaterów, którzy pozostaną na długo w Waszych głowach. Szykujcie się na magię dawnego kina niezależnego i buntowniczego, z odpowiednim miksem humoru, strachu i szalonej zabawy.

The Elaborate End of Robert Ebb, reż./dir. Clément Bolla, François-Xavier Goby, Matthieu Landour, Wielka Brytania/Francja, 2012, 12’
Tibs, reż./dir. Sam Huntley, Wielka Brytania, 2013, 3’
Treevenge, reż./dir. Jason Eisener, USA, 2008, 16’
bOsOm, reż./dir. Justin Pechberty, Francja, 2010, 17’
Awfully deep, reż./dir. Daniel Florêncio, Wielka Brytania/Brazylia, 2010, 13’
Cat Sick Blues, reż./dir. Dave Jackson, Australia, 2012, 10’
Angst, Piss & Drid, reż./dir. Fredrik Hana, Norwegia, 2012, 19’
Perfect drug, reż./dir. Toon Aerts, Belgia, 2012, 14’