Zaznacz stronę

wnd27 lutego, czwartek, godz. 19.00
MICHAŁ WENDEKER/WNDKR
cena biletu: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

WNDKR to połączenie akustycznych klimatów singer/songwriter i energetycznego rocka. Solowy projekt Michała Wendekera zachwyca rozpiętością emocjonalną utworów, a oryginalne piosenki od subtelnych ballad po mocne, brudne riffy zdobywają coraz więcej uznania wśród miłośników gitarowych brzmień i intrygującego wokalu.

8 lipca ukazała się jego najnowsza płyta UNDERDOG EP zarejestrowana w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W studio im. Agnieszki Osieckiej podczas Offsesji towarzyszą mu Maciej Tokarski (bas) i Michał Stawarz (perkusja). Całe nagranie emanuje niespotykaną delikatnością i mocą jednocześnie. Oddaje niepowtarzalny klimat koncertowego grania i przywołuje najlepsze skojarzenia z bogatą tradycją rocka.

Michał jest finalistą Hard Rock Rising i zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, gdzie jego utwory zyskały uznanie m.in. Wojciecha Waglewskiego, Michała Urbaniaka i Andrzeja Smolika.

We wrześniu 2012 ukazała się jego debiutancka studyjna epka True.
Od akustycznych ballad z subtelną dawką elektroniki, przez ciemnego bluesa z dodatkiem smyczkowych przestrzeni po mocne, gitarowe brzmienia, krążek zaskakuje różnorodnością stylów i emocjonalnością wykonania.

Pochodzi z Lublina, pierwsze muzyczne kroki stawiał podczas studiów w Anglii koncertując jako gitarzysta z młodymi londyńskimi artystami. Niedawno można było go usłyszeć na koncertach m.in. w programie Trzecim Polskiego Radia, Palladium i śp. Śnie Pszczoły, a także jako support przed takimi zespołami jak Skubas, Marika, Świetliki czy Ścianka.