Zaznacz stronę

3 grudnia

Michał Kmieciak ze swoim solowym, fortepianowym projektem debiutował na II Festiwalu Przyjaciół Meskaliny. Podczas najbliższej edycji zagra z towarzyszeniem sekcji smyczkowej tworzonej przez Dominikę Dołżyńską i Aleksandrę Walczak.

kmieciak

Ten poznański kompozytor swoimi kameralnymi koncertami potrafi przenieść publiczność w pełen piękna, nieco tajemniczy świat. Przepełnione melancholią utwory określane bywają mianem „muzyki do filmu, który jeszcze nie powstał”. Filmowy klimat, minimalizm przypominający twórczość Islandczyków fascynuje i hipnotyzuje. Wiele razy gwarne kluby zamieniały się w sale koncertowe, w których panowało skupienie, a publiczność z zamkniętymi oczami przenosiła się w podróż w głąb siebie.

Latem 2015 roku artysta wystąpił m. in. na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Po serii udanych koncertów powraca do Poznania, by zaprezentować znany już materiał, jak i kilka nowości. Przedpremierowo usłyszeć będzie można materiał z przygotowywanej właśnie EPki.

Michał Kmieciak jest on współtwórcą indie-popowego zespołu Hello Mark, z którym występował m. in. Na Open’er Festival, w TVP i Polskim Radio. Komponuje też muzykę filmową oraz zajmuje się produkcją muzyczną.

Na skrzypcach towarzyszyć mu będzie Dominika Dołżyńska. Jest ona absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Michała Grabarczyka i ad. Jarosława Żołnierczyka. Stale współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, nie stroni też od muzyki rozrywkowej – jako muzyk sesyjny i koncertowy występowała m. in. z Łukaszem Zagrobelnym, Sylwią Grzeszczak, Kwartetem Jorgi i Jarosław Barów Band.

Na wiolonczeli zagra Aleksandra Walczak – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Stanisława Pokorskiego i asystenta Tomasza Lisieckiego. Współpracuje ona z orkiestrami, m. in. Sztor Orkiestra. Grała na jedynym w Polsce koncercie Andrea Boccelliego, współpracowała z Rayem Wilsonem (ex Genesis), Kevem Foxem, Eleni i Grzegorzem Hyżym, a także Jarosław Barów Band.