Zaznacz stronę

9 kwietnia // godz. 19.00

kmieciak3bilety: przedsprzedaż 20 zł, 30 zł w dniu koncertu

Michał Kmieciak ze swoją płytą „Love Lost” odwiedził już wiele miast, ale to koncerty w Klubokawiarni Meskalina traktuje szczególnie. Wszyscy, którzy mieli już okazję usłyszeć pianistę z towarzyszącymi mu skrzypaczką Dominiką Dołżyńską i wiolonczelistką Aleksandrą Walczak w Meskalinie, wiedzą, jak niezwykła atmosfera panuje na koncertach w miejscu, które sam artysta określa mianem „drugiego domu”. Najbliższa okazja, by się o tym przekonać już 9 kwietnia.

Od październikowego koncertu, na którym stawił się komplet publiczności minęło kilka miesięcy. Spodziewać się można zatem kilku nowości. Jak zapowiada Michał Kmieciak, podczas koncertu usłyszmy pierwsze fragmenty nadchodzącego kolejnego albumu.

Najnowszy, wydany w 2016 roku spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem ze strony publiczności i krytyków. Instrumentalne, melodyjne kompozycje na fortepian, skrzypce i wiolonczele, czasem goszczą nawet na radiowych antenach (Trójka, Czwórka), choć daleko im do standardów muzyki pop. Przypominają bardziej muzykę filmową, którą powinni zainteresować się fani takich twórców jak Einaudi, Ólafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter czy Dustin O’Halloran. Wśród festiwali na których gościł projekt Michała Kmieciaka były m. in. poznański Spring Break, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym oraz Festiwal Nowej Sztuki Labirynt w Słubicach.

Zanim Michał Kmieciak poświęcił się solowej twórczości, był współzałożycielem i głównym kompozytorem indie-popowego zespołu Hello Mark. Towarzyszące mu absolwentki Akademii Muzycznej także nie ograniczają zainteresowań do klasyki. Skrzypaczka Dominika Dołżyńska, która współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, grywała także m. in. z Sylwią Grzeszczak i Łukaszem Zagrobelnym. Wiolonczelistka Aleksandra Walczak współpracowała m. in. z Rayem Wilsonem i Kevem Foxem, a dziś współtworzy także zespół Face2Face.

Na koncert tego fascynującego trio zapraszamy do Klubokawiarni Meskalina w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 20. Bilety w cenie 20 zł (I pula) i 30 zł (w dniu koncertu) dostępne są w klubie oraz na stronie www.meskalina.com