Zaznacz stronę
MELENTINI
2 grudnia / niedziela
wstęp wolny
Melentini po raz pierwszy w Poznaniu. Miłośnicy Bjork i Laurie Anderson będą w siódmym niebie! Grecka muzyczna bogini wystąpi w ramach Festiwalu Przyjaciól Meskaliny.

Melentini to grecka multimedialna artystka, mieszkająca w Berlinie. Śpiewa, komponuje, gra na fortepianie, trąbce i syntezatorach, przewodzi grupie Running Blue Orchestra, zajmuje się też choreografią i nauczaniem muzyki, jest aktorką teatralną, komponuje muzykę do etiud filmowych i przedstawień teatralnych, udzielała się też w elektronicznej grupie Sequence Theory, współpracowała z samym Stevenem Jansenem z Japan, Nine Horses i Rain Tree Crow (bratem Davida Sylviana; album „Tender Extention”, 2016). Dużo? Nie dla Melentini, która jest postacią prawdziwie zjawiskową i zdumiewającą sceniczną osobowością.

Jej utwory to wypadkowa rozmaitych inspiracji, wśród których odnaleźć możemy echa Bjork, Laurie Anderson, Davida Sylviana, artystów związanych przed laty z 4AD, nu jazzu, irlandzkiego folku, ambientu, afrykańskiego soulu czy bałkańskich kołysanek. I bynajmniej nie zapomina o czymś, co jest przecież bardzo w muzyce ważne – zapadających w pamięć melodiach, wyśpiewywanych porażającym, nietuzinkowym głosem o niecodziennej skali.

W solowej dyskografii Melentini odnajdziemy albumy zatytułowane odpowiednio „Explosions Around, The Desert Inside” z 2013 roku oraz najnowszy „ZRSHA; Fundus Uterus” z bieżącego roku. Warto jednak odwiedzić jej Bandcampa, by przekonać się, że powyższe płyty bynajmniej nie wyczerpują tematu.

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są w serwisie goout.net

+
Wszystkie koncerty rozpoczynają się
o godzinie 19.00.
Bilety można nabyć w dniu koncertu,
przy wejściu.