Zaznacz stronę

każdy wtorek od 19.00

kwasW każdy wtorek od 19.00, audycja na żywo Mariusza Kwaśniewskiego,
Co tydzień ciekawi Goście i rozmowy, nie tylko o muzyce.
Retransmisje w niedzielę na antenie Radio Afera o godz. 18.00

Co tydzień ciekawi Goście i rozmowy, nie tylko o muzyce.
Można również słuchać on-line Good Time Radio.

Mariusz Kwaśniewski jest absolwentem wydziału historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 25 lat  był dziennikarzem i prezenterem Polskiego Radia Merkury Poznań, odpowiedzialnym za autorskie programy muzyczne stacji, Koncertowy Zamęt – program poświęcony aktualnym  wydarzeniom muzycznym. Współautorem i prowadzącym audycje Radio Yesterday, która przez 23 lata przypominała o dorobku poznańskich muzyków i nie pozwalała zapomnieć o Tarpanach, Kordzie, Wojtku Skowrońskim, Urszuli Sipińskiej i wielu innych artystach, których w gościł w programie.
Z jego inicjatywy powstało Studio im. Krzysztofa Komedy przy ul. Berwińskiego 5. Co roku, w rocznicę urodzin Komedy, organizował koncerty, na których rozbrzmiewała muzyka artysty, grana między innymi przez Macieja Fortunę i Patryka Piłasiewicza. Dzięki jego zaangażowaniu w Studiu im. Krzysztofa Komedy występowali także laureaci Festiwalu w Jarocinie (Lola Lynch, Rust) oraz Nowych Nurtów organizowanych przez Estradę Poznańską (Mademoiselle Carmel, Donut). Przez ostatnie lata  Studio im. Komedy stało się konkurencyjną sceną dla wielu renomowanych klubów Poznania.
Współpraca z Estradą Poznańską nie ograniczała się jedynie do Nowych Nurtów. Przez ostatnie lata zaangażował się również w Festiwal Made in Chicago. Podczas  odsłony wydarzenia przygotowywał transmisję Tribiute To Birth Of Cool – 65 Years Later, legendarnego saksofonisty Lee Konitz’a.
Współpracował również z wieloma muzycznymi imprezami, m.in.: Erą Jazzu. W Klubokawiarni Meskalina był współorganizatorem 10lecia zespołu Snowman, podczas którego wystąpili: Muchy, Maja Koman, Grabek, We Call It Sound oraz ostatniego poznańskiego koncertu Kuby Sienkiewicza i Elektrycznych Gitar.
Uczestniczył także w życiu muzycznym Poznania w organizowaniu i prowadzeniu kilkunastu pierwszych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez sceny Klubu Eskulap, poznańskiej Areny i Centrum Kultury Zamek w ramach WOŚP przewinęło się ponad kilkuset wykonawców.
Działał  w Teatrze Biuro Podróży. Później, przez wiele lat współpracował z TVP, gdzie między innymi prowadził programy dla TVP Polonia i TVP3. Przez kilka lat współpracował także z redakcją Głosu Wielkopolskiego na łamach, którego zamieszczał wywiady z muzykami i recenzje z koncertów.