Zaznacz stronę

man18 września, środa, godz. 19.00
MAN WITHOUT COUNTRY
cena biletu: 25/30 zł

Man Without Country to duet pochodzący z północnej Walii, w którego skład wchodzą Tomas Greenhalf i Ryan James. Muzycy poznali się w 2011 roku na muzycznym forum internetowym, a już po kilku tygodniach współpracy on-line, duet przyjął nazwę Man Without Country i w domowych warunkach rozpoczął pracę nad pierwszym albumem. Jeszcze w tym samym roku ich twórczością zainteresowała się wytwórnia Kitsune, która opublikowała ich utwór „Closet Addicts Anonymous” na dwóch kompilacjach. Rok później, w czerwcu, ukazał się debiutancki album Man Without Country zatytułowany „FOE”, za którego produkcję odpowiada Ken Thomas znany ze współpracy z Cocteau Twins, Sigur Ros czy M83.

Ich debiut spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności. Nazywani są kontynuatorami nurtu shoegaze oraz elektropopu. Ich muzyka z łatwością łączy ze sobą melancholijny klimat My Bloody Valentine z brzmieniem syntezatorów M83. Jak twierdzą muzycy, ich twórczość opiera się na „braku poczucia przynależności i ukrytej intrydze wpisanej w muzykę”. O tym, że równie intrygujący są na żywo będziecie mogli przekonać się na wrześniowych koncertach w Polsce.

Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertów) do kupienia w Meskalinie, Centrum Informacji Miejskiej, oraz na go-ahead.pl, ebilet.pl, eventim.pl oraz ticketpro.pl!