Zaznacz stronę

25 października, 19.00

Magnificent Muttley to rockowe trio założone w 2010 roku. Ich muzyka została niedawno określona mianem „grungecore’u”. Mieszanka
brudnego brzmienia, nieokiełznanej energii i hałasu sprawiły, że zespół został okrzyknięty jedną z największych nadziei polskiej muzyki rockowej.

Skład wydał w tym roku świetnie przyjętą przez krytykę drugą pełnometrażową płytę „Rear Window”. Album został wydany i promowany własnym sumptem a fundusze na jego produkcję zostały zebrane w akcji crowdfundingowej. Muzycy nagrali album bez producenta, w zaaranżowanym przez siebie studiu a masteringiem zajął się Gavin Lurssen, znany ze współpracy z Tom Waits, Queens Of The Stone Age czy Foo Fighters. Po wydaniu płyty MM zostało wyróżnione zaproszeniem do cyklu koncertów realizowanych przez TVP – „Made
In Polska”.

Pierwsze dwa wydawnictwa, debiutancki album „Magnificent Muttley” i EP’ka „Little Giant”, odświeżyły polską scenę rockową i zebrały bardzo dobre recenzje. Debiut pojawił się w kilku zestawieniach najlepszych płyt roku 2012. Wydana w maju tego roku płyta „Rear Window” potwierdziła markę zespołu.

Magnificent Muttley zaprezentowało się szerszej publiczności na największych polskich festiwalach: Open’erze, Off Festival, Coke Live Music i Jarocin Festival, wystąpili w Niemczech, Białorusi i na Ukrainie. Obecnie chłopcy rozpoczynają drugą część trasy promującej ich najnowszą album. W ramach tej trasy zagrają dla Was w Poznaniu.

tu posłuchacie płyty Rear Window:
magnificentmuttley.bandcamp.com/album/rear-window

www.facebook.com/MagnificentMuttley?__mref=message_bubble

foto: shutterbug.pl