Zaznacz stronę

lowScena rozPOZNANIA Muzycznego
LOW-CUT
Bilet: UWAGA UWAGA WSTĘP WOLNY

Chociaż to zupełnie nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy! Większość składu Low-Cut ma za sobą dziesiątki koncertów w kraju i zagranicą, występy na takich festiwalach jak OFF, Opener czy chociażby w radiowej Trójce. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów. Grupa wydała właśnie debiutancki album, za chwilę rusza w trasę koncertową po Polsce.

Grupa powstała na gruzach ostrzeszowskiej kapeli Let The Boy Decide. Przypomnijmy, że ta formacja wydała dwa albumy. Ostatni z nich „Like The Earth, Like The Sun, Like The Ocean In The Night” wyszedł w 2009 roku i zebrał świetne recenzje w ogólnopolskiej prasie. Zaowocowało to zaproszeniem na wspomniane festiwale OFF i Opener. Artur Rojek umieścił utwór grupy na autorskiej składance „OFF The Record”, a ich muzyka gościła w wielu rozgłośniach radiowych w całym kraju.

Wokalistą Low-Cut jest Rafał Sztucki. Wspierają go muzycy znani z Let The Boy Decide: Łukasz Hoja, Krzysztof Szymasek, Krystian Pilarczyk i Michał Jamroży. Zespół gra muzykę trudną do zaszufladkowania. To brzmienie osadzone gdzieś między americaną a indie rockiem. Tradycyjne instrumentarium rockowe uzupełniają ciepłe brzmienia pianina rhodes oraz saksofonu. Te urozmaicenia dodają muzyce wielowątkowości i oryginalności.

Płyta Low-Cut „LTBD” trafi do sklepów 27 października 2011. Dzień później grupa ruszy w ogólnopolską trasę koncertową.

www.myspace.com/low-cut oraz www.low-cut.bandcamp.com