Zaznacz stronę

logop8 marca, sobota, godz. 19.00
Logophonic
cena biletu: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Logophonic to muzyczne przedsięwzięcie Macieja Szkudlarka znanego z takich undergroundowych kapel jak Boomrang, Fungus czy LARS i Krzysztofa Stachury, który ma na swoim koncie współpracę z Bielizną czy trójmiejskimi Mordami. Projekt Logophonic powstał w roku 2011.

Z tamtego okresu pochodzi także debiutancki minialbum zawierający 4 kompozycje zarejestrowane z wykorzystaniem gitar elektrycznych oraz elektronicznych sampli. Można się z nią w całości zapoznać na profilu Facebook’owym zespołu – www.facebook.com/logophonic (zakładka „muzyka”).

Od lipca 2012 trwały prace nad pełnowymiarowym debiutanckim albumem zaaranżowanym w całości na gitary akustyczne. Płyta zatytułowana „Little Pieces” ukazała się w marcu 2013 nakładem niezależnego wydawnictwa „Music Is The Weapon”. Mimo, że skład zespołu to dwie osoby obsługujące 2 gitary akustyczne i głos, to określenie duet gitarowy wydaje się nie oddawać w pełni tego, co oferuje projekt. Przetworzony dźwięk gitar akustycznych oraz melodyjne, przestrzenne utwory powodują że wszystko to składa się na coś w rodzaju akustycznej muzyki klubowej. z elementami bluesa bądź rocka.

W skład zespołu wchodzą Krzysztof Stachura i Maciej Szkudlarek. Osobom interesującym się trójmiejską sceną muzyczną mogą być znani jako rezydenci cyklu „Żywych Śród” w nieistniejącej już sopockiej Papryce oraz ze współpracy z licznymi trójmiejskimi zespołami i muzykami.