Zaznacz stronę

Klubokawiarnia Meskalina
zaprasza na koncert: KILWATER
w ramach Festiwal Przyjaciół Meskaliny
data: 2.12.2014, WTOREK
godzina: 19.00

Z otchłani wynurza się pięcioinstrumentowiec tnąc muzyczą taflę ostrzem dźwięków tworzących ślad Kilwatera. Rytm dzikiego bębna, gra psychodelicznej gitary i syk saksofonu przenika w głąb uszu smoków, syren i nimf..

Kilwater_Kont1

Zespół powstał w 2011 roku, w Poznaniu. Początkowo grając covery i kompozycje w stylu surf rockowym, z czasem zaczął szukać własnej drogi. W 2014 roku ukształtował się ostateczny skład zespołu: Marcin Wieczorkiewicz (gitara, kompozycje) Adam Nastawski (perkusja), Grzegorz Książkiewicz (bas), Michał Fetler (saksofon, syntezator) oraz Marcin Szczesny (klawisze).
Na grupę składa się pięć różnych osobowości, których łączy pasja tworzenia, poczucie humoru i niezależności, zamiłowanie do używek oraz angażowanie się w różne artystyczne projekty.
Zespół na drodze muzycznych poszukiwań stara nie wpisywać się w żaden istotny nurt czerpiąc ze swojej wyobraźni i emocji.

Kilwater oznacza wzburzoną muzyczną wodę, ingerencje w spokojną taflę nut, którą przecina i miesza. Kompozycje Kilwatera oparte na stylistyce surf rockowej przemycają melodie w klimacie muzyki filmowej, osadzone na psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, rytmicznym basie i energicznej perkusji a gra saksofonu i klawiszy wprowadza elementy improwizacji jazzowej. Grupa przygotowuje się do nagrania pierwszego albumu, przy którym do współpracy zaprosiła różnych wykonawców, którzy też w miarę możliwości występują z zespołem.
Na koncercie w ramach Festiwalu Przyjaciół Meskaliny wystąpią: Gosia „Siara” Witkowska, Peter J. Birch i Wojciech Luchowski.