Zaznacz stronę

2 października // 19.00

wstęp wolny, premiera płyty

killwater2Koncert promujący wydanie pierwszej płyty grupy Kilwater, będzie niepowtarzalną okazją by spotkać się ze wszystkimi, którzy brali udział w jej powstawaniu. Specjalnymi gośćmi będą Gosia Siara Witkowska i Peter J Birch użyczający swoich głosów w piosenkach na płycie .

Instrumentalne opowieści Kilwatera, wykonane w pełnym składzie, opatrzone zostaną autorskimi wizualizacjami czyli liquid light show tworzone pod muzykę przez Liquidacje.

Zespół powstał w 2011 roku, w Poznaniu. Początkowo grając covery i kompozycje własne w stylu surf- rockowym, z czasem podążył własną ścieżką.

Na drodze muzycznych poszukiwań, grupa stara nie wpisywać się w żaden istotny nurt czerpiąc natchnienie ze swojej wyobraźni, emocji i umiejętności.

killwaterKilwater oznacza wzburzoną muzyczną wodę, ingerencje w spokojną taflę dźwięków, którą przecina i miesza. Kompozycje oparte na stylistyce surf rockowej przemycają melodie które mogły by posłużyć do ścieżki filmowej. Tematy osadzone na psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, rytmicznym basie i energicznej perkusji okrasza gra klawiszy, wprowadzając elementy improwizacji jazzowej.

2013 zarejestrowane zostało demo z sześcioma utworami, a w 2015 grupa weszła do Albert Hofmann Studio by nagrać pierwszy album. Na płycie znajdzie się kilkanaście utworów instrumentalnych, oraz dwie piosenki do których zaproszeni zostali Peter J Birch i Gosia Siara Witkowska. Każdy utwór opowiada inną historię, jest niczym ścieżka dźwiękowa do wyrafinowanej opowieści.