Zaznacz stronę

kev36 grudnia, czwartek, 20.00
KEV FOX & ANRZEJ SMOLIK
bilety: wyprzedane

Kev Fox jest doskonale znany poznańskej publiczności, na każdym koncercie kameralna sala Meskaliny jest wypełniona publicznością. Kev tak bardzo polubił Polskę i Poznań, że postanowił tu zamieszkać. Czasem mu się dziwimy, bo zwykle Polacy emigrują do jego kraju. Kev często odwiedza Meskalinę, bywa tu zarówno: prywatnie i „służbowo”.

Kev Fox to artysta związany ze sceną Manchesteru, a ostatnio tworzący w Polsce. Charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków. Parę lat temu wydał minialbum Help Yourself, który – bez wsparcia prasy ani wytwórni – sprzedał się w olbrzymim nakładzie. Od kilku lat intensywnie koncertuje, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie.

W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego polskiego muzyka i producenta, Andrzeja Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel promujący nową płytę Smolika, której premiera miała miejsce jesienią zeszłego roku. Kev tak upodobał sobie polską publiczność, a ona jego, że odbył tu już pięć tras koncertowych zdobywając sobie uznanie mediów i wzruszenie słuchaczy. Podczas ostatniej wiosennej trasy promował swój debiutancki album „King For a Day”.

ANDRZEJ SMOLIK – najbardziej uznany producent muzyczny w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: Katarzyna Nosowska, Maria Peszek, Robert Gawliński, Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz ), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Albumy sygnowane nazwiskiem Smolik cieszą się wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej. Do współpracy przy swoich płytach Smolik zawsze zapraszał znamienitych gości min.: Artura Rojka (Myslovitz), Maćka Cieślaka (Ścianka), Novikę, Mikę Urbaniak.
Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych.
Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzją to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach np.: TRENDY ELLE, bardzo prestiżowy „Paszport Polityki“, Fryderyk za produkcje roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword. Na początku 2008 roku Smolik został wyróżniony nagrodą Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową. Rok 20101 przyniósł ważne wyróżnienie na festiwalu Soundedit, gdzie Smolik otrzymał nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem dla najwybitniejszych producentów muzycznych.