Zaznacz stronę

km9 października, godz. 20.00
Karpaty Magiczne
bilet 15 zł
lub wstęp wolny z książką Anny Nacher, pt. Rubieże kultury popularnej
Spotkanie z autorką książki odbędzie się tego samego dnia w Galerii Miejskiej Arsenał

Projekt „Karpaty Magiczne” narodził się w 1998 roku i jest kontynuacją pomysłów muzycznych realizowanych w grupie Teatr Dźwięku ATMAN. Autorem projektu jest dwójka muzyków związanych z grupą ATMAN: Anna Nacher i Marek Styczyński (autorzy muzyki i koncepcji) wraz z muzykami towarzyszącymi, których skład jest płynny.

„Muzycznie poruszamy się na pograniczu jazzu, muzyki eksperymentalnej i etnicznej z dużą dozą improwizacji traktowanej jako narzędzie odkrywania prawdziwych brzmień. Każdy koncert jest jednorazowym i niepowtarzalnym wydarzeniem scenicznym, łączy je poszukiwanie prawdy dźwięku i brzmienia zakorzenionych w tradycyjnych kulturach Euroazji. Dlatego naszą muzykę nazwaliśmy „ethno core” – zamierzamy dotrzeć do samego serca najstarszych tradycji muzycznych, do samego jądra prawdy o rdzennej kulturze naszej Ziemi.”

Anna Nacher i Marek Styczyński realizują także wiele projektów pobocznych i współpracowali z artystami z kręgu muzyki medytacyjnej, free-jazzu, psychodelii, rave, avat-pop, noise i techno. Od chwili powstania (1998), dorobili się dokumentacji kolejnych etapów pracy w postaci kilkunastu oficjalnych płyt, wydanych w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Polsce oraz kilkudziesięciu wydawnictw okazjonalnych i dokumentacyjnych.